Nejnovější zprávy: Petra Kvitová se ve Fulneku dočkala kavárny. Má wimbledonský dort i originální název Poruba se letos podruhé představí doma. Ve středu přivítá rozjetou Třebíč

Společnost

V Muglinově se chystá stavba multifunkčního domu pro kulturu, bydlení i restauraci

​Městský obvod Slezská Ostrava připravuje projekt výstavby multifunkčního domu v Muglinově.

Vizualizace: Master Design

Multifunkční sál s dostatečnou kapacitou, který by mohl být využíván pro kulturní, společenské i vzdělávací akce, obvod prozatím postrádá.

„V loňském roce jsme vykoupili pozemky naproti stávajícímu kulturnímu domu v Muglinově a zadali jsme zpracování studie na nový polyfunkční objekt, ve kterém by mohla sídlit také pobočka knihovny, restaurace, byty nebo ordinace lékařů,“ uvedl starosta Slezské Ostravy Richard Vereš.

Navržený objekt, který by měl vyrůst na křížení ulic Hladnovská a Betonářská, má povahu pravidelného čtverce, v jehož středu se nalézá kulturní sál pro 300 osob.

Vizualizace: Master Design

Propojením s restaurací by šlo kapacitu sálu navýšit i na 450 osob a využívat jej například pro pořádání plesů. V budově by měla mít sídlo pobočka městské knihovny s odděleními pro dospělé i děti a také klubovnou.

Navržené dvoupodlažní věže by měly být určené jako kancelářské zázemí a prostory pro lékařské ordinace. Čtyřpodlažní věže jsou vyplněny bytovými jednotkami charakteru 1+kk až 3+kk.

Vizualizace: Master Design

„Zároveň bychom využili svažitosti terénu a přímo pod budovou by vzniklo 43 parkovacích míst v polozapuštěném suterénu. Počítá se i s úpravou okolí, kde by měl vzniknout naučný chodník před knihovnou, zahradní terasy a menší parčík, ve kterém by mohly probíhat letní venkovní akce," uvedl starosta.

Nyní bude následovat vyhlášení veřejné zakázky na zpracování projektové dokumentace a zajištění finančních prostředků.

"Předpokládáme, že náklady na stavbu se budou pohybovat kolem 200 milionů korun. Věřím, že by se mohlo začít stavět v horizontu několika let,“ doplnil starosta Richard Vereš.