Nejnovější zprávy: Převrat! Vondrák má jako hejtman skončit, kdo ho nahradí? Mladá žena na Frýdecko-Místecku přežila srážku s vlakem

Společnost

V Návsí hořel dřevěný srub, škoda je za 4 miliony

​Pět hasičských jednotek zasahovalo ve čtvrtek 13. ledna vpodvečer u požáru rozestavěného srubu v lokalitě pod vrcholem Filipka v Návsí na Frýdecko-Místecku.

Foto: HZS MSK

"Událost byla na tísňovou linku ohlášena tři minuty před osmnáctou hodinou. K zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje v Třinci a spolu s nimi dobrovolné jednotky obcí Návsí, Jablunkov, Bystřice a Milíkov," uvedl za hasiče Jakub Kozák.

Příjezd k zásahu komplikoval špatně sjízdný terén - úzké a zledovatělé lesní cesty si vyžádaly použití sněhových řetězů na hasičské technice.

"Jednopodlažní rozestavěný srub o půdorysu přibližně 10 krát 10 metrů byl v době příjezdu prvních jednotek na místo události zcela zasažen plameny," uvedl Kozák.

Hasiči zajistili odpojení od přívodu elektrické energie a k likvidaci nasadili dva vodní proudy, ochlazovat museli i propanbutanovou láhev, která byla na místě.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu po patnácti minutách, až do deváté hodiny večer probíhala celková likvidace. "S tou musel pomoci bagr, který stavbu rozebral, aby se hasiči dostali ke všem ohniskům," uvedl Kozák.

Vyšetřovatel předběžně odhadl výši škody na 4 miliony korun, příčina vzniku je v šetření. Při události nebyl nikdo zraněn. Do nočních hodin na požářišti zůstala na dohled místní dobrovolná jednotka.