Nejnovější zprávy: Řidič nevybral zatáčku a skončil se zraněním v příkopu Kam dnes na oběd? Do "Palačinkárny" Café au père tranquille!

Společnost

V Novém Jičíně je znovu v provozu opravený bazén i sportovní hala

V Novém Jičíně se lidem otevřela sportovní hala i krytý bazén, které se osm měsíců opravovaly. Radnice za rekonstrukci, která bylo pro město největší investiční akcí za několik desetiletí, zaplatí téměř 76 milionů korun.

„Objekt z roku 1975 prošel největším stavebním zásahem za svou historii. Kvůli narušené statice byla vyměněna střešní konstrukce, budova se zateplila, instalovala se nová vzduchotechnika,“ uvedla mluvčí novojičínské radnice Marie Machková. Modernizaci mají za sebou kojenecký bazén a sauny.

Oprava se oproti plánům protáhla o dva měsíce. „K rekonstrukci dojít muselo, protože střecha byla ve velmi tristním stavu. Po odstranění obvodového pláště se ukázalo, že ocelová konstrukce byla oproti předpokladu zcela zkorodovaná,“ uvedl novojičínský starosta Jaroslav Dvořák (ČSSD).

Původní konstrukce se tak musela úplně vyměnit. Musela se změnit i technologie, kterou stavbaři používali, protože se zjistilo, že projektová dokumentace neodpovídá skutečnému stavu střechy. Byly i další problémy. „Do haly několikrát zateklo, hořelo na střeše,“ připomněl starosta.

Řekl, že modernizace bazénu bude letos pokračovat. „V druhé fázi, která proběhne tento rok, se vybuduje relaxcentrum, kde budou vířivky, chrliče, skluzavky a další atrakce. Ještě se v tomto roce udělá prostranství kolem bazénu a projektová dokumentace na venkovní bazén,“ řekl Dvořák.