Nejnovější zprávy: Na přejezdu ve Frýdku-Místku narazil vlak plný lidí do náklaďáku Zeď nad Bazaly pokryjí barvy s ostravským prachem

Politika

V Ostravě bude za ČSSD do Senátu kandidovat bývalý policista

V Ostravě bude za ČSSD do Senátu kandidovat bývalý zástupce ředitele ostravské policie a nyní vlastník bezpečnostní agentury Josef Pravda.

O kandidátovi pro volební obvod číslo 70 Ostrava-město členové ostravské organizace rozhodli ve vnitrostranických primárkách, sdělila mluvčí ČSSD Eva Gregorová.

Hlasování se zúčastnilo 65 procent členů ostravské organizace. Pravda získal 48,62 procenta hlasů.

Pravda v minulosti 27 let působil u policie, před odchodem do civilu dokonce jako zástupce ředitele ostravské policie. Před osmi lety ze služby odešel a založil soukromou bezpečnostní službu. Právě jeho pracovní minulost se bude nejvíce odrážet v senátorské předvolební kampani.

„Hlavním tématem bude bezpečnost. Tuto práci dělám celý život. Chci, aby lidé měli větší pocit bezpečí,“ řekl. Dále se chce věnovat i životnímu prostředí, zvlášť čistotě ostravského ovzduší a také sociální oblasti. „V tomto směru jde především o zneužívání podpor a dotací,“ uvedl.

O nových senátorech se letos v Moravskoslezském kraji bude rozhodovat ve čtyřech volebních obvodech Ostrava-město, Bruntál, Frýdek-Místek a Nový Jičín.

V Ostravě budou o přízeň voličů kromě Pravdy bojovat například ředitel moravskoslezských hasičů Zdeněk Nytra (ODS), náměstek hejtmana Ivan Strachoň (KSČM), někdejší ředitel České televize v Ostravě Ilja Racek (KDU-ČSL) či Liana Janáčková (Nezávislí), která kandiduje i v krajských volbách. Hnutí ANO v Ostravě zatím nerozhodlo.

Ve Frýdku-Místku bude kandidovat předseda představenstva zemědělského podniku Gustav Pilch (KSČM), místostarosta Českého Těšína Stanislav Folwarczny (ODS) nebo senátor Petr Gawlas (ČSSD).

V Bruntále chtějí o senátorské křeslo usilovat podnikatel Ladislav Sekanina (KSČM), někdejší senátor Jiří Žák (ODS), lékař Vítězslav Maláč (KDU-ČSL) nebo poslanec Ladislav Velebný (ČSSD).

V senátním obvodu Nový Jičín se střetnou podnikatel Pavel Pisch (nestraník za KSČM), Strana zelených a lidovci s podporou uskupení Naše Beskydy nasadí Petra Orla, vedoucího záchranné stanice v Bartošovicích, a za sociální demokraty bude o senátorské křeslo bojovat Jaroslav Dvořák, starosta Nového Jičína.