Nejnovější zprávy: Návrat po 21 letech. Národní divadlo moravskoslezské uvede Smetanovu Hubičku Srdcem Ostravák. Limity jsou jen v hlavě, říká Tomáš Budník

Gastronomie

V Ostravě musela zavřít kočičí kavárna. Kočky teď bydlí v podnájmu

Návštěvníci ostravské kočičí kavárny Kočcafé smutní. Oblíbený podnik totiž před pár týdny musel zavřít.

Oblíbená ostravská kočičí kavárna Kočcafé je už několik týdnů zavřená. Otevře se jinde? Foto: Tereza Hanzlíková

Kočičí kavárna Kočcafé fungovala čtyři roky. Poslední dva roky sídlila v centru Ostravy nedaleko Stodolní ulice, na konci července ale zavřela své brány. „Chtěli jsme pokračovat, měli jsme zájem, ale skončila nám smlouva a dál už to nešlo,” řekla nám provozovatelka kavárny Tereza Hanzlíková. „Těch důvodů však bylo víc. Dům byl starý a potřeboval úpravy, jenže majitelka je nechtěla provést. Podmínky, které tam panovaly, už pro nás ani pro kočky nebyly dobré. Například celou loňskou zimu jsme museli fungovat bez topení, bylo to šílené,” dodala.

Zákazníkům, kteří Kočcafe navštěvovali pravidelně, bylo líto, že kavárna zavírá, jiné východisko ale v danou dobu nebylo. „Přáli si, abychom se přesunuli a rozjeli to jinde, ale my zatím nevíme, co bude dál. Uvidíme, jestli najdeme nějaké prostory, taky je otázkou, co s podzimem udělá covid. Myslím si, že kočičí kavárnu už neotevřeme,” uvedla Hanzlíková.

Ta má v hlavě ale jinou myšlenku - založení neziskové organizace, která bude zaměřena na práci s kočkami. „Bylo by to spojeno se vzděláváním a osvětou. Hodně lidí totiž neví, jak zacházet se svými ani venkovními kočkami. Překrmují je, přemnožují a nekastrují. Navíc by to bylo místo, kde by lidé mohli zase potkat i naše kočky, ale zatím je to jen vize, tak uvidíme, jak to dopadne,” prozradila Tereza Hanzlíková.

Kočkám je smutno

V Kočcafe pobývalo sedm koček. Ptáte se, kde jsou teď? Bydlí v podnájmu! „My doma máme dva pokoje, což pro sedm koček není dostačující. Jsou zvyklé na něco jiného. Takže jsou v pronájmu u mého kamaráda. Máme to tam kousek a dvakrát denně za nimi docházíme,” usmála se paní Hanzlíková.

Kočkám každopádně kontakt s lidmi chybí. „Bylo to na nich poznat už během lockdownů. Jsou zvyklé na kontakt, mají to rády a teď jim je po tom smutno,” uznala Hanzlíková.