24/11/2018 Tomáš Svoboda

V Ostravě opět řádil postrach jménem Slovácko. Baník s ním prohrál 0:3!

Vínečko nebo slivovica od "šohajů z Hradišťa" bude baníkovcům chutnat trpce. Baroš a spol. v sobotu večer prohráli se Slováckem 0:3, což lze hodnotit jako největší překvapení dosavadního průběhu 16. kola Fortuna:ligy.

"Je načase abychom dokázali, že jsme se někam posunuli," tvrdil před utkáním kouč Baníku Bohumil Páník v reakci na nepříznivou bilanci ve vzájemných zápasech.

Baník totiž Slovácko porazil pouze jednou z předchozích šesti duelů.

V podobně motivačním duchu ovšem mohl mluvit ke svým svěřencům i nový trenér Slovácka Martin Svědík, který v Ostravě působil před čtyřmi lety.

Nakonec se ve střetu trenérských výzev a ideálů ukázal jako úspěšnější muž, který potřeboval svůj mančaft bodově i psychicky zvednout ze spodku tabulky.

"Je to trošku vystřízlivění z euforie z úvodu sezony. Měli jsme výborný vstup do zápasu, ale bylo to dneska o prvním gólu, který dal soupeř. Musíme teď sklopit hlavy a zamyslet se, jakou cestou jít dále," komentoval utkání "Bob" Páník.

Domácí dokázali soupeře zatlačit, ale bylo to bez gólového efektu. Naopak hosté udělali zásadní krok ke třem bodům gólem do šatny, který ve 42. minutě vstřelil Marek Havlík.

Velmi skepticky se bezmála 10 tisíc fanoušků na Městském stadionu začalo tvářit poté, co v 57. minutě zvýšil dorážející Petr Reinberk na 2:0 pro Slovácko.

Zastavit kritický vývoj zápasu už bylo pro baníkovce složité. Svědíkův celek navíc pořád zkoušel zlobit a byl v tom ještě jednou velmi nepříjemný.

Brejk do otevřené obrany táhl v 81. minutě Havlík, po jehož přihrávce byl Jan Kuchta postaven před snadný úkol. Doklepnutím míče do prázdné branky potvrdil vysokou výhru hostí 3:0.

"Komplex Slovácko trvá", oznámil Baník na twitterovém účtu po skončení utkání. Snad jeho následky nebudou příliš vážné. Letošní podzim, během kterého Baroš a spol. atakovali nejvyšší příčky, si rozhodně zaslouží pozitivnější závěrečnou fázi.

O tom, jaká přesně bude, více řeknou následující zápasy v Příbrami a doma s Bohemkou a Olomoucí.

Za sobotním střetem se Slováckem se můžete ohlédnout prostřednictvím fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Lukáše Stona.