Nejnovější zprávy: ​Ostravský primátor: V kraji by mělo být druhé krematorium Tatra jako dárek - černého krasavce dostal řidič k narozeninám

Společnost

V Ostravě shořel přívěs pro bezdomovce. Hasiči našli uvnitř mrtvolu

​Tři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 7. ledna odpoledne v Ostravě-Přívoze u požáru obytného přívěsu.

Foto: HZS MSK

Přívěs sloužil jako provizorní obydlí pro osoby bez trvalého bydlení.

"Během zásahu hasiči objevili lidské tělo. Příčina vzniku požáru a úmrtí člověka je v šetření vyšetřovatelů HZS MSK a Policie ČR," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Operační středisko hasičů bylo o požáru přívěsu nedaleko ulice Na Náhonu informováno ve čtvrtek po 15. hodině. Vyjely sem dvě ostravské jednotky HZS Moravskoslezského kraje ze stanic Přívoz a Fifejdy, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Radvanic.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za sedm minut, dohašení jim zabralo dalších 20 minut.

Jde již o druhý letošní případ úmrtí v Moravskoslezském kraji, související s požárem. První oběť hasiči objevili při nedělním ranním požáru (3.1.2021) dřevěné boudy a plechového přístavku v Hukvaldech, místní částí Dolní Sklenov, v okrese Frýdek-Místek.

Za loňský rok evidují hasiči celkem 26 úmrtí při požárech v Moravskoslezském kraji. Vysoké číslo oproti předchozím letům bylo ovlivněno srpnovým požárem bytu v panelovém domě v Bohumíně, který si vyžádal celkem 11 obětí.