Nejnovější zprávy: ​Krátkodobé jízdenky v ostravské MHD od ledna zdraží Muž našel při bourání domu 111 let starou kolejnici. Daroval ji železárnám

Byznys

V Ostravě vyrostlo nové administrativní a výrobní centrum firmy HSF System

Na bývalé brownfieldové ploše v průmyslové zóně v Ostravě-Kunčičkách byla dokončena stavba nové moderní budovy s názvem Antracit House.

Jako své nové centrum ji bude využívat stavební společnost HSF System, která se zaměřuje na generální dodávky staveb. Přestěhuje se sem asi 70 jejích zaměstnanců. Dalších 30 pracuje v Plzni a na Slovensku.

Užitná plocha nové budovy je 2800 metrů čtverečních a stavba byla hotová za půl roku. Náklady dosáhly přibližně 70 mil. Kč.

„Z malé firmy se 4 lidmi jsme se za 14 let stali společností s tržbami 1,7 miliard korun a stovkou zaměstnanců. Tento růst si vyžádal potřebu nového centra, kde bude pod jednou střechou nejen administrativní, ale také skladovací a výrobní část. Jednou z našich výhod pro investory je totiž skutečnost, že jako generální dodavatel staveb dokážeme mnoho činností provést sami bez nutnosti najímat subdodavatele,“ řekl ředitel společnosti HSF System Jan Hasík.

Ten novou budovu otevřel společně s náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje Martinem Sikorou a starostkou městského obvodu Slezská Ostrava Barborou Jelonkovou.

Společnost HSF System obsadí většinu plochy v budově Antracit House. Zbytek budou využívat další nájemci. V jedné části by měla vzniknout jídelna pro zaměstnance celé průmyslové zóny v Ostravě-Kunčičkách.

Ryze česká společnost HSF System patří mezi přední firmy, které provádí generální dodávky staveb. Firma realizuje projekty za stovky milionů korun nejen v ČR, ale i v dalších evropských zemích. Na Slovensku má i dceřinou společnost. V loňském roce například postavila vývojové a výrobní centrum pro dánskou společnost Struers na Výstavní ulici v Ostravě.