Společnost
13/08/2023 Petr Sobol

V Ostravě vzniká nový food court. První ochutnávkou bude MINT market

V Ostravě-Porubě vzniká nový projekt, ve kterém se spojí gastronomická scéna s kulturou, zábavou a relaxem. První ochutnávku nabídne srpnový MINT market.

Za projektem Skautská stojí Richard Mauler, který je majitelem kaváren COKAFE. V těsné blízkosti „kruháče“ na Hlavní třídě v Porubě tak vzniká objekt, jehož součástí budou čtyři gastro jednotky a dvě provozovny s nápoji. A taky hodně zábavy.

„Budeme pořádat spoustu akcí, farmářské trhy, Oktoberfesty, velikonoční trhy, zkrátka pořád se tady bude něco dít,“ prozradil Mauler pro patriotmagazin.cz. Uvnitř bude dětská herna, venku hřiště, takže tady rodiny s dětmi budou moci trávit klidně i celý den.

Posezení bude jak uvnitř, tak venku. „Člověk může ochutnat od každého něco, k tomu si dát dobré pití a užít si fajn atmosféru. Budeme pracovat se světlem i se zvukem, vznikne pódium na živé koncerty. Můžeme uspořádat, cokoliv nás napadne,“ dodal Mauler, který se inspiroval podobnými provozy i v zahraničí.

Nový ambiciózní gastroprojekt by se měl otevřít někdy mezi prosincem a březnem. „Vím, že je to velké rozmezí, ale bude záležet na všech povoleních,“ uvedl Mauler. První akce tady ale proběhne už v sobotu 19. srpna, kdy Skautská přivítá oblíbený MINT market. Tedy trh se svěží módou, šperky, designem a delikatesami. V době od 10 do 18 hodin nabídne přehlídku padesáti tvůrců z celé republiky a Slovenska, vstupné na akci se neplatí.


Foto: se souhlasem MINT marketu

Budova, ve které food court vzniká, se v současné době rekonstruuje. „Lidé se ale budou moci podívat na vizualizace, jak to u nás bude vypadat. Už se pomalu chceme dostat do povědomí, abychom to pak mohli všechno společně odstartovat,“ pozval všechny zvědavce Mauler.

Sdílejte článek