Byznys
28/11/2019 ČTK

V Ostravě vznikne 300 pracovních míst. Výrobce autodílů rozšiřuje výrobu

​Výrobce automobilových dílů Aludyne (dříve Chassix) v Ostravě rozšiřuje svůj výrobní závod, ve kterém před časem zahájil výrobu.

Po rozšíření o dalších 5000 metrů čtverečních bude největší v Evropě. Celkem bude firma v Ostravě zaměstnávat 350 lidí. Novinářům to řekl generální ředitel evropské pobočky společnosti Valentin Lange.

Plocha, na které firma hliníkové komponenty pro podvozky lehčích automobilů vyrábí, zabírá 15.000 metrů čtverečních. V říjnu začala dostavba dalších prostor zahrnujících 5000 metrů čtverečních.

Společnost v Ostravě hodlá proinvestovat 60 milionů dolarů (zhruba 1,4 miliardy korun). Dosavadní investice se pohybují na úrovni jedné třetiny celkového záměru. V budoucnu má v Ostravě být například i laboratoř a testovací centrum, kde se budou kontrolovat všechny komponenty vyrobené v Evropě.

Ostravský závod produkuje hliníkové odlitky pro různé automobilové značky. Například pro Ford, Audi či BMW. Po Francii a Španělsku jde o třetí továrnu firmy v Evropě a jeho první evropskou slévárnu.

Závod vznikl v průmyslovém areálu Ostrava Business Park v Ostravě-Kunčičkách. Výstavba závodu trvala 14 měsíců a specifická je tam zatížitelnost podlahy, která dosahuje hodnoty 20 tun na metr čtvereční.

V halách má pracovat až 350 lidí. Nyní jich je 58. Další se přijímají. Firma zatím neměla problém získat pracovníky. Vysvětluje to ale tím, že zatím se obsazovaly sofistikovanější a lépe hodnocené pozice. Firma už začala spolupracovat i s VŠB - Technickou univerzitou Ostrava.

Jiná situace podle vedení ostravského závodu může nastat při obsazování dělnických profesí. Plánuje i spolupráci s některými regionálními technickými středními školami.

Sdílejte článek