Společnost
06/12/2015 Jaroslav Baďura

V Ostravě-Zábřehu silný vítr vyvrátil vánoční strom

Na náměstí SNP v Ostravě-Zábřehu vyvrátil silný čerstvý vítr v neděli před půl třetí odpoledne vánoční strom. Poblíž stromu v tu chvíli nikdo naštěstí nebyl, škoda tak je jen na vánočním stromu, ozdobách a osvětlení. Příčinu pádu budou zjišťovat pracovníci radnice, vyšetřovat případné cizí zavinění bude i policie

Ostravan Jan Becher zrovna přijížděl na náměstí v Ostravě-Zábřehu, když viděl, jak se strom pomalu sune k zemi. „Nepřekvapilo mě to, říkal jsem si, že ho pokládají, aby mohli strom zvednout a usadit, zkrátka, že jde o práci na usazení stromu,“ říká Jan Becher, který také padlý vánoční strom vyfotil.

„Jenže na místě jsem zjistil, že okolo nikdo, kdo by snad strom stavěl, není. Naštěstí tu nebyl vůbec nikdo, protoře byla fakt zima a foukal silný mrazivý vítr, který také strom asi vyvrátil,“ řekl Jan Becher. Pád stromu tak naštěstí nikoho nezranil.

Na místo dorazili také hasiči. „Jednotka z Ostravy-Zábřehu jen zkontrolovala místo a odpojla strom od elektřiny,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Zatím není jasné, zda a kdy postaví radnice ostravského obvodu strom nový.

 

 

Sdílejte článek