Nejnovější zprávy: Slavnostní otevření nového showroomu Lexus Ostrava mělo náboj Coufal trápil hvězdného Ronalda, z Frydrycha je kapitán polské Wisly

Společnost

V Ostravici se utopila žena, záchranáři ji oživovali marně

​Posádky zdravotnické záchranné služby v Ostravě byly dnes, v sobotu 17. října dopoledne, volány k osobě tonoucí v řece Ostravici.

Ilustrační foto: Archiv

Operátoři převzali prvotní informaci k události pět minut před půl desátou a na pomoc vyjely tým rendez-vous s lékařem a posádka rychlé zdravotnické pomoci.

První vozidlo ZZS bylo na místě během sedmi minut od přijetí výzvy k zásahu.

"Žena, jejíž totožnost záchranáři neznají, byla po vynesení na břeh řeky podchlazená, v bezvědomí a bezdeší," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Poskytování první pomoci zahájili hasiči, rozšířenou resuscitací pak pokračovaly týmy ZZS MSK. Prvotní vyšetření potvrdilo selhání krevního oběhu.

Záchranáři se pokoušeli kromě poskytované nepřímé srdeční masáže obnovit činnost srdce postižené také defibrilačními výboji a léky.

"Přes veškeré úsilí profesionálů se ji však nepodařilo zachránit a zasahující lékař musel nakonec konstatovat smrt," dodal Humpl.

Podle policie šlo o šestašedesátiletou ženu a přesnou příčinu a okolnosti úmrtí policie nyní zjišťuje, zatím není jasné, jak se neštěstí stalo.

Žena se mohla jít podívat k řece a spadnout do ní, stejně tak jako mohla upadnout například kvůli nevolnosti.