Nejnovější zprávy: Bohumínský žhář rodinu už dříve ohrožoval plynovou pistolí Sundejte roušky, hygienici kromě okresu FM zmírnili opatření

Společnost

V ostravské Plzeňské ulici havarovala tři auta, jedno skončilo v kolejišti

​Profesionální hasiči z Ostravy-Zábřehu zasahovali v pondělí dopoledne u nehody tří osobních aut v ostravské čtvrti Hulváky ve čtyřproudé Plzeňské ulici.

Foto: Hasiči

"Červenou toyotu yaris musel vytáhnout z tramvajových kolejí nedaleko zastávky Střelnice vyprošťovací speciál Bizon," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Nehoda, která se stala kolem 11. hodiny dopolední, se obešla bez zranění, ale vyprošťování na několik desítek minut zastavilo tramvajovou dopravu ve směru na Hrabůvku a silniční dopravu svedlo do jednoho pruhu, což vyvolalo dlouhou kolonu.

Zvláště řidiči nákladních automobilů museli prokázat svůj um při projíždění mezi Bizonem a železničním mostem, částečně po chodníku. Žádná další nehoda se zde už ale nestala.

Díky tomuto řešení byla silniční doprava ve směru od frekventované křižovatky Plzeňská a 28. října zcela zastavena jen na 4 minuty při příjezdu a ustavení Bizona, a byly tak minimalizovány dopravní problémy.

Po položení toyoty hydraulickou rukou Bizona na kola na silnici hasiči asistovali při jejím nakládání na vozidlo odtahové služby. Také odtlačili druhé havarované auto na trávník u silnice. Třetí havarované vozidlo bylo schopno odjet po „svých“ (kolech).

Hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Zábřeh místo nehody několikrát uklízeli od střepů i provozních kapalin, na jejichž únik použili nasákavý sorbent.