Nejnovější zprávy: Audina vzplála jako pochodeň, hasily ji dvě jednotky Odešel lví král, vzpomínají lidé na oblíbenou šelmu z ostravské zoo

Společnost

V ostravské zoo už se zabydlují tři nové šimpanzí samice

V Pavilonu evoluce ostravské zoologické zahrady se již zabydlují tři nové šimpanzí samice, které zahrada získala z německé Zoo Lipsko.

Mluvčí zahrady Šárka Nováková řekla, že s pomocí devětatřicetileté Ully, sedmnáctileté Annet a devítileté Kary chce zahrada v budoucnu založit novou chovnou skupinu šimpanzů.

„Tři šimpanzí samičky si na nové prostředí přivykají velmi dobře. Během prvních dní se seznámily se všemi vnitřními prostory Pavilonu evoluce, včetně expoziční části. Návštěvníci už tedy mají možnost nové obyvatelky pavilonu pozorovat, a to převážně dopoledne a po poledni. Ve venkovní voliéře je uvidí, až bude tepleji,“ uvedla Nováková.

Po aklimatizaci samic v novém prostředí, která podle předpokladů může trvat několik týdnů až měsíců, by do Ostravy měli být přivezeni rovněž dva samci. Zoo doufá, že po spojení celé skupiny se po mnoha letech opět dočká mláďat.

Založit novou chovnou skupinu zoo umožnil právě loni otevřený moderní Pavilon evoluce. Jeho vybudování stálo 143 milionů korun.

Je největší a nejdražší stavbou ve více než šedesátileté historii zahrady. Zoo se s koordinátorem chovu šimpanzů v evropských zoo dohodla na dovozu nových zvířat tak, aby mohla založit novou chovnou skupinu čistokrevných šimpanzů.

Původní čtyři šimpanzí samice, které jako kříženci neměly doporučení k dalšímu rozmnožování, byly přemístěny do zoo v Lipsku.