Společnost
02/12/2015 Jaroslav Baďura

V Petřkovicích skončila oprava silnice za 14 milionů korun

Souvislou silniční opravou prošel necelé dva kilometry dlouhý úsek cesty přes městský obvod Petřkovice do Ludgeřovic. Šlo o jednu z posledních souvislých silničních oprav tohoto roku. Stavební práce probíhaly ve spolupráci s obvodem Ostrava – Petřkovice, který měl na starosti opravu chodníku, rekonstrukci vodovodu i kanalizace.

Náklady na sanaci podkladních vrstev, rekonstrukce odvodnění silnice a pokládku nového povrchu činily zhruba 14 milionů korun. Součástí stavby, která odstartovala letos koncem září, byla také obnova vodorovného dopravního značení.

Pro zvýšení bezpečnosti chodců i řidičů bude v místní části U Kaple, v blízkosti křižovatky s ulicí Koblovskou, provedena bezpečnostní protismyková úprava povrchu silnice. Jeho realizace je závislá na vhodných klimatických podmínkách.

„I když oprava povrchu vozovky v Petřkovicích nepatří k těm nejvýznamnějším rekonstrukcím, které jsme letos realizovali, jsem rád, že ve spolupráci s městským obvodem Petřkovice můžeme předat motoristům i chodcům další kousek opravené silnice třetí třídy,“ komentoval náměstek hejtmana Daniel Havlík a dodal: „Doufám, že i v příštím roce budeme pokračovat v obnově krajské silniční sítě. To, kolik staveb budeme moci v roce 2016 realizovat, bude však také záležet na výši poskytnuté dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.“

Souvislá oprava komunikace č. III/46611 patří mezi celkových 45 staveb, které byly v roce 2015 realizovaný napříč celým krajem. Díky finančním prostředkům ze Státního fondu dopravní infrastruktury a rozpočtu Moravskoslezského kraje tak bylo letos opraveno přibližně 70 kilometrů krajských vozovek.

Moravskoslezský kraj letos získal na opravy krajských komunikací ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) 247 milionů korun. Z rozpočtu kraje bylo pro rok 2015 uvolněno dalších 47 milionů korun. Kromě velkých rekonstrukčních silničních staveb za více než 1 miliardu korun z EU, se ještě provedly opravy povrchů silnic II. a III. třídy za celkem 294 milionů korun.

„V letošním roce bylo realizováno historicky největší množství silničních staveb. Náklady na realizaci celkových 95 staveb, z nichž bylo opraveno také 25 mostů z mostního programu Správy silnic za 120 milionů korun, jsou vyčísleny na necelou miliardu a půl,“ řekl ředitel Správy silnic Moravskoslezského kraje Tomáš Böhm.

Sdílejte článek