Nejnovější zprávy: ​Krátkodobé jízdenky v ostravské MHD od ledna zdraží Muž našel při bourání domu 111 let starou kolejnici. Daroval ji železárnám

Společnost

V Písku u Jablunkova v noci hořel penzion, škoda je 20 milionů

​Celkem dvanáct jednotek hasičů se zapojilo do likvidace požáru penzionu v Písku na Frýdecko-Místecku.

Foto: Hasiči

Škoda, kterou plameny napáchaly, je odhadována na 20 milionů korun.

"Událost byla na tísňovou linku hasičů oznámena v sobotu 13. dubna 2019 pět minut před půl osmou večer," uvedl za hasiče Jakub Kozák.

K zásahu bylo vysláno celkem dvanáct hasičských jednotek - profesionální ze stanic HZS MSK Třinec, Nošovice, Frýdek-Místek a Ostrava-Zábřeh, dobrovolné pak z obcí Písek, Jablunkov, Bukovec, Mosty u Jablunkova, Milíkov, Nýdek, Horní Lomná a Třinec - Guty.

Při příjezdu prvních jednotek na místo zásahu byla střecha dvoupodlažního objektu o půdorysu přibližně 20x40 metrů zasažena plameny, hořelo rovněž v podkroví.

"V penzionu nebyl naštěstí v danou chvíli nikdo ubytován, tři zaměstnanci jej sami opustili ještě před příjezdem hasičských jednotek. Nikdo z nich neutrpěl žádná zranění," uvedl Kozák.

Hasiči k zásahu využili mimo jiné i vodu z blízkého bazénu. Zásah byl vzhledem k rozsahu a vysokým teplotám veden z vnější části objektu a z výškové techniky.

Organizována byla rovněž obrana okolních objektů, aby se na ně požár nerozšířil. Celkem bylo nasazeno šest vodních proudů.

Lokalizovat se požár podařilo deset minut před třetí hodinou ranní. Likvidace bude trvat ještě nejméně po dobu nedělního dopoledne.

Příčina vzniku požáru je v současné době v šetření

Fotogalerie