Společnost
16/12/2021 Petr Sobol

V Polsku dopadli nebezpečného českého pachatele. Čeká ho dlouhý trest

Nebezpečný pachatel, který se ukrýval v Polsku, byl dopaden. Teď stráví spoustu času za mřížemi.

Minulý měsíc byl po úspěšné spolupráci mezi polskou a českou policií zadržen nebezpečný pachatel, který se skrýval před spravedlností v Polsku. Počátkem prosince byl na základě Evropského zatýkacího rozkazu vydán do České republiky.

Zásluhu na úspěšné akci má karvinský policista 1. oddělení kriminální služby Karviná se specializací na pátrání po osobách napříč Evropou, který precizně a trpělivě po muži pátral - v tomto konkrétním případě ve spolupráci s polskými kolegy.

„Hledaný byl v minulosti na území České republiky Krajským soudem v Ostravě pravomocně uznán vinným a byl mu uložen trest odnětí svobody v trvání jedenácti let za drogovou trestnou činnost,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Hledaný muž byl umístěn do věznice, kde si počká na další soudní jednání v jiné trestní věci se škodou velkého rozsahu pro zločin podvodného charakteru. Znovu je tak ohrožen vysokým trestem odnětí svobody. „Motivem útěku do zahraničí bylo zřejmě vyhnutí se dlouholetému trestu odnětí svobody, který bude v České republice absolvovat,“ dodala Viačková.

Sdílejte článek