Nejnovější zprávy: Petr Korbel: Prohra? Nevadí, přijde další set! To je arzenál! Stavbaři našli v Bolaticích 65 minometných nábojů

Sport

​V Porubě chystáme změnu trenéra, avizuje předseda klubu házené Zezulčík

Házenkářky DHC Sokol Poruba sbíraly v probíhajícím soutěžním ročníku zkušenosti na evropské scéně a obstojně si vedly také v česko-slovenské MOL interlize.

Foto: hazenaporuba.cz

Při předčasném ukončení bojů figurovaly na čtvrtém místě tabulky. V Porubě nyní chystají změnu na trenérském postu. Potvrdil to i předseda klubu Jan Zezulčík v rozhovoru pro Magazín PATRIOT.

Jak to bude dál vypadat s obsazením trenérské pozice u áčka Poruby?
Plánujeme změnu. Dosavadní kouč Dušan Daniš odjel při vypuknutí koronavirové krize domů na Slovensko a teď je problém s jeho návratem. Byl u týmu druhým rokem a s jeho prací jsme byli spokojeni. I kdyby se vrátil, musí jít za současných podmínek do karantény. Navíc má podstoupit operaci kyčelního kloubu.

Kdo by se mohl eventuálně stát jeho nástupcem na lavičce?
Zatím bych to nechtěl odkrýt a vybraného nástupce bych ještě nejmenoval.

Jak se ohlížíte za účastí týmu Poruby v evropském Challenge Cupu?
Každá konfrontace na mezinárodním poli je přínosná pro klub i pro samotné hráčky. Mám tím na mysli nejen sportovní stránku, ale bereme to i jako kulturní obohacení při startech v cizině. S tím jsou spojeny nové zážitky. A zároveň můžeme zjistit, jak funguje přední evropská ženská házená. V této sezoně jste se potkali se soupeři z Turecka a Španělska.

Kam směřovaly cíle týmu Poruby v nynější sezoně?
V MOL interlize jsme byli v době ukončení na čtvrtém místě tabulky. A měli jsme ambice na medaili. Pořadí kolem třetí a čtvrté příčky bylo vyrovnané, rozhodovalo pár branek. Ale dopadlo to, jak to dopadlo.

Nastal teď v porubském týmu naprostý klid?
Děvčata trénují individuálně, mají osobní tréninky. MOL interliga je minulostí, ale do konce dubna se má rozhodnout, jestli se ještě odehraje play off české ligy, protože oficiální ukončení této domácí soutěže se zatím nevydalo. Ze sportovního hlediska nejsme zastánci pokračování. Proběhla delší herní pauza a zase naskočit rychle do zápasů není snadné.