Nejnovější zprávy: Jsem PROočkovaný. Mám PROTIlátky. Začala kampaň na podporu očkování Z bývalé průmyslové haly bude unikátní objekt pro sport a kulturu

Společnost

V Porubě hořel panelák, spící nájemníky vzbudily kočky

​Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 29. července brzy ráno v Ostravě-Porubě u požáru bytu 3+1 v 8. patře bytového domu.

Foto: HZS MSK

"V souvislosti s požárem, jehož příčina je zatím v šetření, hasiči evidují celkem čtyři zraněné osoby, předběžná škoda byla odhadnuta na 800 tisíc korun," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve středu před čtvrtou hodinou ranní. Do Vietnamské ulice ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Poruba a Zábřeh, včetně výškové techniky.

Hořelo v jednom pokoji v bytě v osmém patře, další pokoje byly zakouřeny.

"Na požár upozornily spící obyvatele bytu kočky, vhodnější by byl určitě autonomní hlásič požáru, který zde ale nebyl vůbec instalován," uvedl mluvčí.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za šest minut, zhruba hodinu jim zabralo dohašování.

Při požáru se popálil muž, který vynesl na lodžii hořící matraci. Od ní byly teplem a kouřem poškozeny další tři lodžie nad bytem.

S podezřením na nadýchání zplodinami hoření byla do nemocnice odvezena matka s dítětem, čtvrtá osoba se měla zranit při neřízeném odchodu čtyř desítek osob z domu ven, což se stalo ještě před příjezdem hasičů.