Společnost
17/12/2021 ČTK

V Sanatoriích Klimkovice spadl v noci do bazénu kryt stropu

​V bazénu Sanatorií Klimkovice na Ostravsku spadlo v noci designové krytí stropu imitující vlnky.

Nikdo tam v té době nebyl. Lázně zjišťují, proč krytí spadlo. Bazén je do odvolání uzavřen, řekla mluvčí sanatorií Ivana Gračková. Událost se podle ní stala někdy v době od večerního uzavření bazénu do dnešního příchodu obsluhy před 06:00.

"K pádu krytí naštěstí došlo v nočních hodinách, kdy byl bazén uzavřen; v době provozu mohlo padající krytí ohrozit bezpečnosti lidí," uvedla mluvčí.

Lázně nechaly okamžitě zkontrolovat stav všech dalších designových a stavebních stropních prvků, zda někde není nějaký problém. "Ale v tomto rozsahu byl takový prvek pouze v místě nad bazénem v dospělé léčebně. Stavební kontrola neshledala žádné další místo, které by mohlo kohokoliv ohrozit, další provoz lázní tak není nijak omezen," řekla Gračková.

Jednatel Sanatorií Klimkovice Jozef Dejčík uvedl, že je pro něj šok, že se mohlo něco takového stát. Lázně jsou totiž poměrně nové, byly postaveny v polovině 90. let minulého století podle projektu z konce 80. let. "Před 12 lety, před koupí areálu, jsme samozřejmě prověřovali technický stav všech budov, pravidelně kontrolujeme veškerá bezpečnostní zajištění," uvedl jednatel.

Nyní budou lázně zjišťovat, zda pád krytí stropu způsobilo projekční, konstrukční nebo stavební pochybení. "Přece není možné, aby za standardních okolností v relativně novém objektu selhaly závěsné systémy designových prvků, které musí být podle předpisů konstruovány na daleko vyšší než skutečnou zátěž," uvedl Dejčík.

Mluvčí doplnila, že všichni klienti, kteří přišli o plánované procedury cvičení v bazénu, dostanou náhradní lázeňské procedury. Pro veřejnost byl bazén stejně jako celý areál lázní uzavřen už od listopadu kvůli riziku zavlečení nemoci covid-19.

Sdílejte článek