Kultura
19/05/2022 Petr Sobol

V sobotu v Ostravě proběhne Freedom Fest. Na hradě vystoupí Zrní či Langerová

Už v sobotu 21. května proběhne v okolí Slezskoostravského hradu (podhradí) a amfiteátru další ročník oblíbeného rodinného festivalu Freedom Fest. Jeho organizátoři si připravili hodně zajímavý program.

„Jsme festival bez plotů a zábran, jsme Freedom Fest – ke svobodě patří také odpovědnost, nabízíme vstupné hrazené dobrovolně, za které účastníci získají milý dárek na památku, děti drobnost k snědku,“ říkají organizátoři z ostravského centra Pant.

Freedom Fest je dnem plným pohybu, her a muziky. Na své přijdou malí, velcí, skupiny, jednotlivci i rodiny s dětmi.

Na hudební scéně odstartuje program ve 14 hodin Jay Denver, poté vystoupí Gerald Clark, Vladivojna la Chia, Fifidroki, Aneta Langerová a ve 22 hodin bohatý hudební program uzavře kapela Zrní.

Součástí celodenního programu budou i Hry bez hranic s Korunkou (od 10 do 17 hodin), kde se děti mohou těšit na tvůrčí dílny jako je korálkování, malování na obličej, na kamínky, výrobu odznáčků s vlastním motivem, ale také na živá zvířátka, deskové hry, sportovní aktivity a spoustu dalších her, soutěží a zábavy.

Hry bez hranic doplní Parkour zóna (od 10 do 19:30) s workshopem a exhibičním představením. Ostravská univerzita a Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava připravují zónu s debatami či pohybovými aktivitami, jejichž součástí budou napříkald kondiční testy. Součástí bude také zóna s občerstvením, která bude k dispozici po celou dobu festivalu.

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude rozdělen pro veřejně prospěšnou činnost vybraných neziskových organizací a letos také na pomoc Ukrajině. Konkrétně ukrajinským dětem, které utekly před válkou a žijí v Ostravě a okolí.

Sdílejte článek