Nejnovější zprávy: Mistr světa Šejba trénuje Prostějov a říká: Poruba je jedním z favoritů ligy Outlet Arena Moravia otevírá novou prodejnu a vylepšuje hygienická opatření

Společnost

V Těrlicku na Karvinsku v noci hořel hotel Fridrich. Šest zraněných, škoda 12 milionů

Dvanáct jednotek hasičů zasahovalo v noci z pátku na sobotu v obci Těrlicko (okres Karviná) u stejnojmenné vodní nádrže u požáru hotelu Fridrich. Zraněno bylo šest osob, z toho dva zasahující hasiči.

Hasiči zachránili z hořícího objektu tři osoby, z toho jednoho menšího chlapce. Předběžná škoda byla odhadnuta na 12 milionů korun. Příčina vzniku požáru je v šetření vyšetřovatelů hasičů a policie.

„Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno čtvrt hodiny před páteční půlnocí. Do místní části Horní Těrlicko vyjelo pět jednotek Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Havířov, Karviná, Český Těšín, Nošovice a Ostrava-Zábřeh, společně s nimi sedm jednotek dobrovolných hasičů – Těrlicko, Těrlicko-Hradiště, Horní Suchá, Albrechtice, Havířov-Životice, Český Těšín-Město a Český Těšín-Mosty,“ uvedl mluvčů hasičů Petr Kůdela.

Už při příjezdu hasičů hořela střecha celého hotelu s 20 pokoji i interiér hotelu. Hasiči zachránili z pokojů pomocí nastavovacích žebříků tři osoby, dalším 11 ubytovaným a 3 zaměstnancům se podařilo z hořícího hotelu včas uniknout.

Zraněno bylo celkem 6 osob, z toho 2 hasiči. Několik osob využilo služeb hasičského evakuačního autobusu ze stanice Ostrava-Zábřeh. Čtyři osoby byly ubytovány na hasičské zbrojnici dobrovolných hasičů z Těrlicka.

Hasičům se podařilo dostat požár členitého objektu pod kontrolu za necelé tři hodiny, když jim pomáhaly dvě plošiny ze stanic v Havířově a Karviné a také mobilní operační středisko z Ostravy.

„Dohašování sendvičových zdí hotelu s mnoha skrytými ohnisky bude bezpochyby záležitostí několika dalších desítek minut až hodin,“ dodal Kůdela.