Nejnovější zprávy: Bohumín nabídne lidem pozemky v centru města. Budou sloužit pro rodinné bydlení Festival, včelí úly nebo třeba hřiště? Lidé z Ostravy-Jihu rozdělí deset milionů korun

Společnost

V zatopeném lomu na Bruntálsku se utopil potápěč

Jednašedesátiletý muž se v lomu u Svobodných Heřmanic potápěl se svými kolegy, kteří s ním v průběhu ponoru ztratili kontakt.

V lomu u Svobodných Heřmanic se utopil potápěč. Ilustrační foto: Pixabay.com

K tragédii došlo v neděli odpoledne. Informaci o muži v bezvědomí přijali operátoři krátce po půl třetí a na pomoc vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Spolu s ním vyjela bruntálská posádka rychlé zdravotnické pomoci," uvedl mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Muž se potápěl společně se svými kolegy, s těmi ale během potápění přerušil kontakt. Poté byl nalezen ve vodě bez známek života a vytažen na břeh. Posádky zdravotnické záchranné služby po svém příjezdu zahájily rozšířenou resuscitaci a pokoušely se obnovit krevní oběh postiženého. Ale ani přes využití léků, přístroje zajišťujícího nepřímou srdeční masáž, umělou plicní ventilaci i další opatření nevedla snaha záchranářů k úspěchu a zasahující lékař musel nakonec konstatovat smrt pacienta," řekl Humpl.

Na místě byl ošetřen ještě další, devětačtyřicetiletý potápěč, kterému záchranáři zajistili tepelný komfort, podání léků a kyslík. Muž odmítl transport do nemocnice a vzhledem k nezávažnosti jeho obtíží mohl být ponechán na místě zásahu," dodal Humpl.