Nejnovější zprávy: Pamatujete? Před 60 lety byl otevřen dům kultury Akord Albrechtice u Karviné: Když mrtví vstávali z hrobů a vyděsili zloděje na hřbitově

Společnost

V Životicích u Nového Jičína se po pádu z výšky vážně zranil dvaapadesátiletý muž

Záchranáři zasahovali dnes ráno u vážného zranění na Novojičínsku. Před půl osmou přijali operátoři tísňové linky volání z obce Životice u Nového Jičína, odkud byl nahlášen pád muže z výšky.

„Na místo události, v areálu bývalého zemědělského družstva, ihned vyjela nejbližší pozemní posádka a vzlétl vrtulník LZS ze své základny v Ostravě,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, měl dvaapadesátiletý muž přepadnout přes zábradlí na schodišti a spadnout z výšky několika metrů na dlážbu.

„V době příjezdu posádek ZZS byl v bezvědomí a přímém ohrožení života, jeho dýchání selhávalo. Při pádu utrpěl těžké poranění hlavy a mozku,“ popsal počátek zásahu záchranářů Humpl.

„Záchranářské týmy se musely postarat o pacientovo dýchání – provedly intubaci dýchacích cest a připojení na přístrojem řízenou ventilaci. Ošetřily vnější poranění, zajistily muže krčním límcem a uložily jej do vakuové matrace. Letečtí záchranáři poté zajistili šetrný transport zraněného do ostravské Fakultní nemocnice, kde muže předali do péče týmu urgentního příjmu.“