Nejnovější zprávy: Příběh 120 let staré vraždy: Matka ubila dceru alkoholičku Na Jablunkovsku hořela chata. Policie našla na místě lidské ostatky

Společnost

Vadí vám hluk sekaček a hlášení rozhlasu? zeptá se radnice v Novém Jičíně obyvatel

Sekat či nesekat trávu o víkendech? Hlásit zprávy v městském rozhlase nebo relace zcela zrušit? Na tyto otázky se už delší dobu snaží najít odpověď novojičínská radnice. K rozhodování chce přizvat i samotné občany, a proto vypsala ankety.

Obyvatelé Nového Jičína mohou hlasovat elektronicky na webových stránkách města nebo prostřednictvím anketních lístků, které byly umístěny do Novojičínského zpravodaje a do návštěvnického centra. Ankety potrvají od 1. do 31. července 2016.

„Často se setkáváme s podněty občanů, ve kterých se objevují rozporuplné reakce na vysílání městského rozhlasu a na používání hlučných strojů o víkendech a státních svátcích. Proto jsme se rozhodli k oběma tématům vypsat anketu,“ informovala tajemnice novojičínského městského úřadu Jarmila Absolonová.

Obyvatelé města tak mohou rozhodnout, zda úřad vydá obecně závaznou vyhlášku, která by regulovala používání hlučných strojů, jako jsou pily, sekačky na trávu, brusky, křovinořezy.

V nabídce jsou možnosti od úplného zákazu pouštění hlučných strojů o víkendech a státních svátcích, přes kompromisní řešení, které sobotní režim nijak neomezuje, až po ponechání stávajícího stavu. A obdobné je to u rozhlasových relací. Občané se mohou rozhodnout pro úplné zrušení hlášení zpráv nebo jen pro jeho omezení.

Hlasovací lístky jsou k vystřižení v červencovém čísle Novojičínského zpravodaje. K dispozici jsou také v návštěvnickém centru na Masarykově náměstí. Tam se také vyplněné lístky vhazují do schránek. Hlasovat lze i elektronicky, jeden hlas je možno zaslat z jednoho počítače. Anketa je zveřejněna na webových stránkách města: www.novy-jicin.cz