Společnost
07/03/2016 Jaroslav Baďura

Vážná nehoda na Opavsku. U Rohova narazil řidič do stromu

Posádky záchranářů zasahovaly v pondělí 7. března odpoledne u vážné dopravní nehody na Opavsku. Vážně se zde zranil řidič osobního auta - s řadou zranění jej transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice v Ostravě.

„Tísňové volání, podle něhož došlo k čelnímu střetu osobního vozidla se stromem poblíž obce Rohov na Opavsku, přijali operátoři několik minut před šestnáctou hodinou,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Na místo vzlétl ostravský vrtulník letecké záchranné služby a vyjela nejbližší pozemní posádka z Dolního Benešova. Záchranáři ošetřovali třiačtyřicetiletého muže.

Foto: Záchranáři

Foto: Záchranáři

„Po kolizi zůstal zaklíněn uvnitř vozu. Posádky zahájily jeho ošetřování ihned po svém příjezdu – pacienta zajistily krčním límcem a žilním vstupem. Následně jej hasiči vyprostili z vraku ven. Postižený byl při vědomí, utrpěl však mnohočetná poranění a jeho stav se jevil jako život ohrožující,“ uvedl mluvčí.

Zasahující lékař vyslovil podezření na poranění páteře, pánve a břicha. Muž byl uveden do umělého spánku, záchranáři zajistili jeho dýchací cesty a připojení k přístrojem řízené ventilaci.

„Po dalších léčebných opatřeních byl pacient převzat na palubu vrtulníku a transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,“ doplnil Humpl.

Sdílejte článek