Nejnovější zprávy: Mistr světa Šejba trénuje Prostějov a říká: Poruba je jedním z favoritů ligy Outlet Arena Moravia otevírá novou prodejnu a vylepšuje hygienická opatření

Společnost

Vážná nehoda v Mokrých Lazcích. Ve zdemolovaném autě bylo šest zraněných

Dvě jednotky hasičů a pět posádek zdravotníků zasahovaly v časných ranních hodinách v Mokrých Lazcích u dopravní nehody osobního automobilu, který havaroval mimo komunikaci a přerazil betonový sloup u silnice.

„Před šestou hodinou byla záchranná služba aktivována s oznámením o havárii automobilu poblíž obce Mokré Lazce s tím, že na místě jsou asi dva zranění. Zásahu se nakonec účastnilo pět týmů – z Opavy, Dolního Benešova a Ostravy,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Posádky ošetřily šest osob, které v havarovaném vozidle cestovaly. Všichni pacienti byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Utrpěli lehká a středně těžká poranění, ponejvíce končetin a hlavy, ve dvou případech rovněž v oblasti zad.

Mužům ve věku dvaceti až pětačtyřiceti let byla poskytnuta přednemocniční neodkladné péče a poté je sanitní vozy transportovaly do zdravotnických zařízení. Jeden pacient byl předán v ostravské Fakultní nemocnici, dalších pět pak na chirurgické ambulanci Slezské nemocnice v Opavě.

U zásahu pomáhali také hasiči, ktří poskytovali zraněným první pomoc. „Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že všechny cestující osoby z osobního automobilu jsou již z vozidla venku, nemuseli tak naštěstí nikoho vyprošťovat pomocí vyprošťovacích nástrojů. Okamžitě začali poskytovat první pomoc všem zraněným osobám,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Holub.

Z vozidla došlo pouze k úniku chladící kapaliny. Na místě však zůstal vážně poškozený betonový sloup s elektrickým vedením, na místo proto byla přivolána poruchová služba, která se postarala o poškozený sloup a elektrické vedení.

Hasiči také zajistili vozidlo proti případnému vzniku požáru odpojením akumulátoru vozidla, zajistili místo dopravní nehody a provedli průzkum v okolí, zda se zde nenachází ještě případně další postižená osoba – což se naštěstí nepotvrdilo.

Fotogalerie