Nejnovější zprávy: ​Hněv, film o hornících, který výjimečně není z Ostravy Při střetu osobního a nákladního auta zemřel člověk

Společnost

Ve Frenštátě pod náměstím hořela prodejna. Hasiči zachraňovali lidi ze střechy

​Pět lidí utrpělo zranění při nočním požáru ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku.

Foto: Tomáš Lach

Hořel obchod v přízemí, do bytů nad ním šel kouř. Tři lidi zachraňovali hasiči ze střechy, kam utekli před ohněm, řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Požáru v prodejně podle něj předcházela exploze. Příčiny zatím nejsou známy. "Co bylo příčinou výbuchu, šetří specialisté z řad Policie České republiky ve spolupráci s vyšetřovateli hasičů," uvedl Kozák.

Mluvčí zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl uvedl, že čtyři pacienty odvezly sanitky do nemocnice v Novém Jičíně. Jednoho muže zasahující lékař prohlédl na místě, ale nebylo potřeba jej ošetřit.

"Muž a žena středního věku utrpěli vícečetná poranění v oblasti horních a dolních končetin středně závažného rázu. Mladá žena a pětiletý chlapec byli k vyloučení zdravotních obtíží přepraveni na interní a dětskou ambulanci," uvedl Humpl.

Hořet začalo v sobotu kolem 23:15. Deset lidí podle Kozáka budovu opustilo, ještě než tam dorazili hasiči.

"Tři lidé ze zasažené budovy utekli na střechu vedlejšího objektu, odkud je po žebřících zachránili hasiči, bylo mezi nimi i jedno dítě," uvedl mluvčí.