Nejnovější zprávy: Řidič nevybral zatáčku a skončil se zraněním v příkopu Kam dnes na oběd? Do "Palačinkárny" Café au père tranquille!

Společnost

Ve Štramberku explodovalo domácí zařízení na pálení alkoholu

Zdravotní stav dvou mužů, kteří ve čtvrtek utrpěli rozsáhlé popáleniny při výbuchu ve Štramberku na Novojičínsku, zůstává vážný, řekl mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný.

Policie a záchranáři původně oznámili, že v domě explodoval kotel, dnes informaci upřesnili, že šlo o zařízení na domácí pálení alkoholu.

„Oba muži jsou v péči lékařů jednotky intenzivní péče popáleninového centra. Jejich zdravotní stav je s ohledem na rozsah popálenin stále vážný,“ uvedl Oborný.

Zařízení na pálení alkoholu explodovalo ve čtvrtek kolem 09:00, v době, kdy s ním někdo ze zraněných manipuloval. „Na místě se nacházely dvě osoby, otec a syn ve věku 45 a 19 let, kteří utrpěli zranění s hospitalizací v nemocnici,“ řekl mluvčí novojičínské policie Petr Gřes.

Devatenáctiletý mladík utrpěl život ohrožující popáleniny druhého stupně na polovině povrchu těla. Hlavně na hlavě, krku, horních končetinách, hrudníku, na břiše a zádech.

„Zasahující lékař u něj rovněž zjistil známky rozvíjejícího se šokového stavu. Postižený musel být uveden do umělého spánku a připojen k přístrojem řízenému dýchání,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Pětačtyřicetiletý muž byl podle něj výbuchem zraněn přibližně na 40 procentech těla. Šlo o popáleniny prvního a druhého stupně. „Pacienty, jednoho pozemní cestou a druhého vrtulníkem, přepravili záchranáři k další léčbě do popáleninového centra Fakultní nemocnice v Ostravě,“ dodal Humpl.