Nejnovější zprávy: Bráchové chtěli mexické bistro, teď s Los Capolitos nestíhají otvírat nové pobočky Beskydy lákají. Turisté v nich loni utratili přes 1,3 miliardy korun

Cestování

Ve Štramberku začnou pravidelné komentované prohlídky

​Ve Štramberku na Novojičínsku mohou od letošního roku vyrazit turisté na pravidelné komentované prohlídky.

Foto: beskydportal.cz

Budou se konat vždy jednou měsíčně a zájemce budou provádět autoři nápadu z místního spolku Tábor U Kateřiny. Trasa povede z náměstí kolem roubenek a zajímavých zákoutí městečka zvaného Moravský Betlém až na hradní věž Trúba, uvedla za Destinační management Beskydy - Valašsko Eva Kijonková.

První prohlídka se uskuteční už v neděli 25. března ve 14:00 a bude velikonočně laděná. Na 1,5 kilometru dlouhé trase bude 12 zastavení. "Společně s průvodci si projdete centrem historického městečka, nakouknete do výrobny pravých štramberských uší a vystoupáte na věž Trúba," uvedla ředitelka managementu Monika Konvičná. Účastníci prohlídky navštíví také místní minipivovar.

Velikonoční prohlídka bude trvat zhruba 1,5 hodiny, další komentované prohlídky ale budou dvojnásobně dlouhé a budou mít 24 zastavení. Ta dubnová se uskuteční 8. dubna. Podrobnější informace najdou zájemci na internetových stránkách www.stramberskepikanterie.cz.

"Nezávisle na připravovaných termínech mají zájemci možnost domluvit si komentované prohlídky individuálně tak, aby jim vyhovovaly právě pro jejich termín pobytu v Beskydech," uvedla Kijonková.

Vstupné na komentované prohlídky Štramberku stojí 140 korun, děti do 12 let zaplatí 85 korun. Cena zahrnuje návštěvu pekárny štramberských uší s ochutnávkou i vstup na věž Trúba.