Nejnovější zprávy: Jsem PROočkovaný. Mám PROTIlátky. Začala kampaň na podporu očkování Z bývalé průmyslové haly bude unikátní objekt pro sport a kulturu

Společnost

Ve Studénce zemřeli dva lidé v dodávce, na kterou se vysypal náklad kamení

Dva lidé dnes zahynuli při dopravní nehodě ve Studénce na Novojičínsku.

Ilustrační foto: ZZS MSK

Jeli v dodávce, na kterou se vysypal náklad kamení z nákladního auta, jež po defektu pneumatiky dostalo smyk, sdělil policejní mluvčí René Černohorský.

Nehoda se stala zhruba ve 13:35 na křižovatce Oderské a Matiční ulice.

"Šestapadesátiletý muž z Ostravy řídil nákladní motorové vozidlo tovární značky Man s přívěsem po silnici ve směru na obec Mošnov, přičemž dostal defekt kola, uvedl soupravu do smyku a převrátil náklad na protijedoucí nákladní motorové vozidlo (dodávka). Převážející náklad kamení se tak vysypal na dodávkový automobil," popsal Černohorský.

V dodávce zemřeli dva lidé. Řidič nákladní soupravy utrpěl lehčí zranění a sanitka ho převezla do nemocnice. "Orientační dechová zkouška vyzněla u tohoto muže negativně," uvedl mluvčí.

Na pomoc vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy a vyjely dva týmy RZP – ze základen Studénka a Bílovec.

"Po provedeném ošetření záchranáři zraněného řidiče nákladního automobilu transportovali na úrazovou ambulanci ostravské fakultní nemocnice," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Silnice druhé třídy mezi Studénkou a její částí Nová Horka byla v obou směrech uzavřena a policie odkláněla dopravu.

"Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů," uvedl Černohorský.