Nejnovější zprávy: ​Nová Harenda válí. Nadchla i Radka Kašpárka! Krvavý Johann je horor se vším všudy, říká režisér Jakub Krumpoch

Politika

Vedení Ostravy se zatím neshodlo na odchodu náměstka Štěpánka

Další osud náměstka ostravského primátora Martina Štěpánka (ODS), který byl v lednu přistižen podnapilý za volantem, zůstává nejistý.

Primátor Tomáš Macura (ANO) ho v pátek vyzval k rezignaci, což Štěpánek odmítl. Dnešní jednání koaličních partnerů pak nepřineslo jednotné stanovisko. Vyplývá to z vyjádření primátora pro ČTK.

„Dnešní jednání na úrovni členů vedení města v záležitosti Martina Štěpánka zatím nepřineslo rozuzlení a shodu na dalším řešení situace. Vyzvali jsme proto ODS, aby formou usnesení svého oblastního výboru vydala oficiální stanovisko k celému případu. To bude poté předmětem jednání jednotlivých politických klubů koalice. Cílem je dosáhnout dohody na dalším postupu před nadcházejícím zasedáním zastupitelstva města,“ uvedl Macura.

Předsedou oblastního sdružení ODS je ale právě Štěpánek, ten už dříve uvedl, že rezignovat nechce. Řekl, že se skutek stal v nočních hodinách o víkendu, tedy mimo pracovní dobu, a nemá tak žádnou spojitost s jeho veřejným působením. Dnes se ČTK jeho vyjádření nepodařilo získat.

Skutečnost, že náměstek řídil opilý, vyšla najevo minulý čtvrtek, když do médií rozeslal své prohlášení k této události. Policejní hlídka Štěpánka podle jeho tvrzení kontrolovala v době, kdy chtěl vůz pouze přeparkovat, a to ze špatně osvětleného místa, kde mu někdo automobil v minulosti několikrát vykradl.

Za jízdu pod vlivem alkoholu byl potrestán pokutou 40.000 korun a na rok přišel o řidičský průkaz. Náměstek uvedl, že ho celá záležitost velmi mrzí a trest vykoná v plném rozsahu.

Kvůli jízdě pod vlivem alkoholu před časem přišel o funkci náměstek frýdecko-místeckého primátora Libor Koval (KDU-ČSL). Rezignoval poté, co podnapilý boural ve služebním vozidle. Svěřenu měl sociální oblast. Štěpánek zodpovídá za školství, sport a vzdělávání.