Nejnovější zprávy: Petr Korbel: Prohra? Nevadí, přijde další set! To je arzenál! Stavbaři našli v Bolaticích 65 minometných nábojů

Proměny kraje

Velká modernizace Opavské ulice v Ostravě si vyžádá 117 milionů i trpělivost řidičů

Rozsáhlá rekonstrukce Opavské ulice (II/479) včetně mostu přes železniční trať v Ostravě-Svinově začne v pondělí 25. března. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Moravskoslezský kraj. Stavba za více než 117 milionů korun má být hotová do konce letošního roku.

Pohled na ostravskou Opavskou ulici od křižovatky s ulicí 17. listopadu (Foto: Google street view)

Rekonstruovat se bude 2,2 kilometru silnice od křižovatky s ulicí 17. listopadu v Ostravě-Porubě po křižovatku s Třebovickou ulicí a úsek na mostě přes železniční trať.

Bude se kompletně opravovat vozovka a položen bude nový asfalto-betonový koberec, který sníží hluk z dopravy.

"To ocení hlavně lidé, kteří bydlí v blízkosti této rušné komunikace. Zároveň opravíme autobusové zálivy, odvodnění komunikace a nainstalujeme nové bezpečnostní prvky, například povrch bude mít protismykovou úpravu," uvedl náměstek hejtmana pro finance a investice Jaroslav Kania.

Modernizace frekventované komunikace si vyžádá trpělivost řidičů, cestujících i občanů, kteří bydlí poblíž modernizovaného úseku. Počítat je třeba s omezeními, která zkomplikují dopravu. Vzhledem ke špatnému technickému stavu silnice a mostu však nelze rekonstrukci odkládat.

S jakými omezeními tedy mají řidiči počítat? "Provoz bude střídavě sveden do jednoho jízdního pruhu v každém směru. Protože se bude sanovat nosná konstrukce mostu, bude pod ním na nezbytně nutnou dobu omezena také železniční doprava," vysvětlil náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka.

Rekonstrukce mostu, který navazuje na Svinovské mosty a který převádí Opavskou ulici přes železniční trať, nezasáhne tramvajovou dopravu.

V první etapě rekonstrukce dojde po celé délce opravované trasy pouze k zúžení vozovky a zachovány budou oba jízdní pruhy. "O přesných uzavírkách i možných objížďkách budou lidé včas informováni," doplnil Unucka.

V dalších etapách se budou mimo jiné opravovat křižovatky s ulicemi Martinovská a Sokolovská.