Sport
20/06/2024 Petr Sobol

Velký návrat. Libor Kozák začal trénovat s Opavou

Foto: se souhlasem SFC Opava

Fotbalisté Opavy by mohli jít do příštího ročníku druhé ligy s velkou posilou. Do tréninku se zapojil bývalý reprezentační útočník Libor Kozák.

Hrál za Lazio Řím, Aston Villu, Spartu nebo Liberec. Teď trénuje s druholigovou Opavou. Pětatřicetiletý Libor Kozák se vrací tam, kde s velkým fotbalem začínal.

Nejlepší střelec Evropské ligy z ročníku 2010/11, který má na kontě 57 startů v italské Serii A, už s Opavou absolvoval čtvrteční trénink. Naposledy nastupoval v italské Serii C za Arrezo.

„Po konci v Itálii jsem si dal od fotbalu chvíli pauzu, nicméně stále jsem se udržoval v kondici a do fotbalu mám pořád chuť, takže jsem rád, že se můžu zapojit do přípravy právě v Opavě, kde jsem doma. Těším se také na kluky a na kabinu, protože i toto prostředí mi chybělo," řekl Kozák pro opavský web.

„Libor má do fotbalu stále chuť, takže jsem rád, že jsme se domluvili a že se zapojí do tréninkového procesu. Delší dobu nehrál, uvidíme, co na zátěž řekne jeho tělo a jak se bude cítit," dodal místopředseda představenstva Martin Latka.

Sdílejte článek