Společnost
21/04/2017 Jaroslav Baďura

Velký noční požár v Ostravě. Hasiči evakuovali 46 lidí, 18 jich bylo zraněno

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pátek brzy ráno v Ostravě u požáru bytu v prvním patře bytového domu. Z bytů osmipodlažního domu se jim podařilo zachránit 26 obyvatel, které hasiči vyváděli do bezpečí ve vyváděcích maskách, dalších 20 osob evakuovali.

„Celkem osmnáct osob se zranilo – nadýchalo kouře. Mezi zraněnými, kteří se nadýchali kouře, byli i čtyři policisté, kteří přijeli do Varenské ulice ještě před příjezdem hasičů a snažili se lidem pomoci,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Zbývajících 14 zraněných osob se nadýchalo především při opouštění svých bytů silně zakouřenou chodbou, ještě než k nim dorazili hasiči.

Nikdo z obyvatel domu, kteří se ráno vraceli do svých bytů, nepožadoval náhradní ubytování.

 

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v pátek krátce po půl třetí ráno. Do Varenské ulice vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – z ostravských stanic Fifejdy, Přívoz a Zábřeh, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Ostrava-Radvanice.

Hasiči vyvedli z bytů, včetně hořícího, pomocí vyváděcích parat masek celkem 26 osob, dalších 20 osob bylo evakuováno a vyšlo ven podle jejich pokynů.

K dispozici jim byl u domu velký hasičský evakuační autobus, kde dostali deky i teplé nápoje. Z 18 zraněných bylo převezeno do zdravotnických zařízení na vyšetření a kontrolu po nadýchání kouřem celkem 14 osob.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 25 minut, uhasili jej za dalších 20 minut. O události bylo informováno vedení obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, které nabídlo zajištění náhradních bytů.

Plameny poškodily obývací pokoj bytu 2+1, balkon a část fasády, další škodu v celém bytě napáchal silný kouř a vlivem velkého žáru i prasklé etážové topení. Jeho voda vytopila hořící byt i byt pod ním.

Předběžná škoda byla odhadnuta na 1 milion korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

Sdílejte článek