Nejnovější zprávy: Ze skály pod Kružberskou přehradou spadl horolezec. Na místě zemřel Mladý policista z Ostravy, který měl před svatbou, zahynul. Rodině mají pomoci sbírky

Společnost

Vesnici zakázali uspořádat den obce, tak jej udělala online

​Zástupci obce Janovice u Frýdku-Místku jako jediní v republice uspořádali s ohledem na současnou situaci a nařízení vlády své obecní slavnosti online.

Foto: Obec Janovice

Večer plný zajímavých rozhovorů s janovickými rodáky, reportáží z obce a živých hudebních vystoupení odstartoval v pátek 22. května v 19 hodin.

Autoři tohoto projektu tak alespoň zčásti nabídli divákům skrze obrazovky počítačů a mobilních telefonů atmosféru obecních slavností. Celý pořad ze speciálně vytvořeného studia z kinosálu Obecního úřadu v Janovicích moderovali Jakub Nykl a Lucie Nohlová.

Hned na úvod všechny diváky přivítal prostřednictvím medailonku z přírody starosta obce Janovice Svatopluk Běrský. Nejen divákům z malebné vesnice sídlící v podhůří Beskyd tvůrci pořadu nabídli rozhovory se zajímavými osobnostmi – například s bývalým hokejovým hráčem Pavlem Kubinou, sportovním agentem Petrem Kalusem, operní pěvkyní Irenou Magnuskovou nebo se senátorem za Moravskoslezský kraj panem Zdeňkem Nytrou.

Nechybělo ani několik hudebních vystoupení, a to v podání kapely Poetika či Minami. Zajímavostí živého vysílání byly telefonáty s několika sledujícími – živě se moderátoři spojili přímo s diváky online vysílání, rapperem hudební skupiny Poetika a se zpěvákem Voxelem.

O produkci celého pořadu se postaral místostarosta David Fiedor a o scénář a režii Petr Mohyla, který zařizoval veškerou techniku.

„Úspěch byl až nečekaný. Máme opravdu spoustu pozitivních ohlasů, ze kterých máme obrovskou radost,” říká místostarosta David Fiedor.

„Nicméně si moc přejeme, abychom se při příležitosti příštích obecních slavností a dalších akcí v obci, již se všemi potkali naživo,” dodává na závěr.

Celý záznam je k vidění na webových stránkách www.obecjanovice.cz nebo na oficiálním Facebooku obce Janovice (www.facebook.com/obecjanovice).