Kultura
05/06/2024 Petr Broulík

Větší areál, svatba i vinyl. Beats for Love chystá nejlepší program v historii

Foto: se souhlasem Beats for Love

V Dolní oblasti Vítkovic vybuchne 3. července jubilejní desátý ročník festivalu Beats for Love. Potrvá čtyři dny a čtyři noci a organizátoři slibují nejlepší program ve své historii. A pro pamětníky i návrat ke kořenům akce!

Jubilejní ročník festivalu Beats for Love přinese program plný hvězd. Těmi největšími budou David Guetta, Alok, Boris Brejcha, Chase & Status, Eric Prydz, Lost Frequencies, Meduza, W&W a spousta dalších.

Návštěvníky mamutího oblíbeného maratonu taneční hudby pod širým nebem čeká celkem 512 interpretů na osmnácti pódiích. Možná i proto festival Beats for Love doslova láme rekordy jak v počtu vystupujících umělců, tak v počtu návštěvníků.

Na festivalu se bude platit jen bezhotovostně

Návštěvníci se mohou těšit nejen na své oblíbené interprety světového formátu, ale také na vylepšený design zón a pódií, prostornější areál a více míst k sezení.

Jednou z hlavních změn je zavedení takzvaného systému cashless, tedy bezhotovostních plateb kartami či mobily, což návštěvníkům přinese větší finanční pohodlí a bezpečnost během festivalových dní. „Žádné nabíjení čipů, ale lidé si mohou za sto korun pořídit anonymní kartu, kterou si nabijí a mohou s ní na festivalu platit,“ řekl šéf festivalu Kamil Rudolf a dodal, že bezhotovostně platit si v průzkumu přálo osmdesát procent návštěvníků.

Beats for Love se loni stal nejnavštěvovanějším festivalem v Česku

Šéf festivalu Kamil Rudolf řekl, že si organizátoři před deseti lety nedokázali představit, kam až se festival dostane. „Jsme nejnavštěvovanějším festivalem v České republice a největším žánrovým open air festivalem ve střední Evropě. Díky tomu jsme se loni dostali do Top 10 nejvýznamnějších festivalů v Evropě. Ovšem neusínáme na vavřínech a posouváme se vpřed," prohlásil Rudolf.

Na festival se těší i zástupci města Ostravy a Moravskoslezského kraje. Náměstkyně primátora Lucie Baránková Vilamová popřála festivalu Beats for Love spokojené „cílové“ publikum, ale také smířlivější „necílovou“ skupinu. Někteří obyvatelé Ostravy bydlící v okolí Dolní oblasti Vítkovic a v centru Ostravy si totiž v poslední době stěžují na hluk, který hudba z festivalu produkuje. Někteří místní politici podporující tuto masovou akci proto taktně vyzývají všechny, kterým festival vadí, aby si podle něho třeba naplánovali dovolenou nebo Ostravu ve čtyřech dnech Beats for Love opustili.

Hlavně si festival letos užijte, popřál primátor Ostravy

Primátor Ostravy Jan Dohnal popřál všem, kdo se zúčastní největšího tanečního festivalu, aby si ho hlavně pořádně užili. „Ať si ho užije celé město a organizátorům přeji, aby festival dál posouvali. Protože jestli jste dnes jednička v České republice, proč byste nemohli být za dalších deset let jednička v Evropě. Takže ať Beats for Love šlape a jede, ale hlavně si ho pořádně užijte,“ popřál ostravský primátor.

Organizátoři festivalu zároveň oznámili, že reagují na přání fanoušků a zvětší areál festivalu, což bude letos znamenat více místa, pohodlí a odpočinkových zón pro návštěvníky. Bude na něm například i více keramických toalet.

Na zcela nové stage se bude vzpomínat na hudbu devadesátek

Beats for Love se letos nově programově zaměří i na kořeny taneční hudby, zřídí pro ni i novou stage Captain Morgan The Roots. Hrát se na ní bude čistě z vinylových desek a převážně hudba z 90. let a přelomu milénia, kdy taneční hudba zažívala největší boom,“ slíbil programový ředitel festivalu Jiří Ramík. Novinkou bude nový design jednotlivých žánrových stageí: „Budou pro návštěvníky překvapením. Například Zion stage letos určitě nenechá nikoho chladným. Bude to pastva pro oči, něco, co tady v Ostravě ještě nebylo, a ukáže, kam se bude festival vyvíjet v následujících letech.“

Novinkou bude také zóna, kterou na festivalu bude mít své nové lehké pivo Proud a Plzeňský Prazdroj. Proud zóna má být unikátní a nabídne kromě hudby i příjemné, útulné a designově propracované místo k takzvaném chill outu, tedy odpočinku s přáteli. Zástupci pivovaru slíbili, že až všechny stage utichnou, bude hudbymilovné publikum bavit právě jejich zóna.

Muzeum o historii Beats for Love i první svatba na festivalu

Návrat do minulosti Beats for Love pak zajistí i muzeum festivalu, ve kterém organizátoři chtějí připomenout všechny uplynulé ročníky a jejich nezapomenutelné okamžiky.

Na letošním desátém ročníku se také odehraje první oficiální svatba, přímo v areálu během konání festival. Stovky tanečních fanoušků se tak stanou svatebčany. „Svatebčané nás oslovili, vše je domluveno a věříme, že novomanželům jejich vztah vydrží minimálně do konce života,“ řekl ředitel festivalu Kamil Rudolf.

Konference probere i prevenci sexuálního násilí s lektory sebeobrany

V programu bude poutat pozornost i druhý ročník konference Talking Beats. Konference, která bude překládána do angličtiny, se zúčastní oblíbení tuzemští i zahraniční umělci, organizátoři největších českých festivalů. Rozebírat se budou například začátky DJingu v Česku, psychické zdraví umělců, organizace hudebních akci, skloubeni DJ kariéry a rodinného života, ale také prevence sexuální násilí.

„Prevencí sexuálního násilí provedou účastníky lektoři moderní sebeobrany a dámy z populárního podcastu Vyhonit ďábla,“ přibližuje marketingový ředitel festivalu Matyáš Ožana.

Pouliční umělci, fireshow i průvod s mytickým stvořením

Návštěvníci se mohou těšit i na jedinečné performance, performeři z tuzemska i různých koutů světa předvedou taneční exhibice, fireshow, vystoupí pouliční umělci. „Odbude se i jedinečný průvod s pojízdnou a pohyblivou sochou obřího mýtického stvoření, které zatím nechceme blíže specifikovat,“ řekla tajemně produkční manažerka Marcela Kučová.

Vylepšená bude i letošní exkluzivní kolekce merche, tedy oblečení a módních doplňků pro všechny fanoušky festivalu. „Chceme potěšit i ty nejnáročnější návštěvníky, i proto jsme vsadili na neotřelé střihy, příjemné a kvalitní materiály a na praktický design. Naším cílem bylo vytvořit kousky, které upoutají pozornost, ale zároveň po nich budete chtít sáhnout i při každodenním nošení,“ popsala novou kolekci manažerka produkce Barbora Kocubová.

Sbírka na festivalu pomůže devítileté Isabele a šestiměsíčnímu Doriánovi

Že Beats for Love nepředstavuje jen zábavu, festival dokazuje již mnoho let svou charitativní sbírkou s názvem Beats for Charity. Letošní rok nebude výjimkou. Organizátoři festivalu letos zaměří charitativní sbírku na pomoc devítileté Isabel Kavalové a šestiměsíčního Doriána Příborského. „Oběma dětem pomohou peníze se zajištěním potřebné péče, rehabilitačních pomůcek a obecně ke zlepšení kvality života. Jsme rádi, že náš festival může pomocí dobré věci,“ říká Gabriela Rudolfová z produkčního týmu Beats for Love.

Sdílejte článek