Nejnovější zprávy: Helga Čočková. Velký talent z Ostravy měl smůlu kvůli komunistům ​Nemocnice Valašské Meziříčí se pyšní novým počítačovým tomografem či pohodlnějšími postelemi

Společnost

VIDEO: Hasiči vyprošťovali řidiče, který trefil sloup u Nové Karoliny

Těžká práce čekala profesionální hasiče z Ostravy-Fifejd, kteří v pondělí zasahovali při komplikovaném vyprošťování mladého řidiče Peugeotu 206, který skončil ve sloupu veřejného osvětlení u obchodního centra Nová Karolina.

Náročný zásah hasičů při vyprošťování řidiče u Nové Karoliny (Foto: HZS MSK)

Nehoda se stala v pondělí po půl třetí na výjezdu z Místecké ulice k Nové Karolině. Na místo ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Fifejdy se dvěma vozidly s plným vybavením k vyprošťování osob.

Profesionální hasiči je použili v různých kombinacích, mezi jiným hydraulické nůžky, rozpínák, střihač pedálů a řetěz.

"Jejich pečlivost slavila úspěch, muže s vážným poraněním obou nohou předali zdravotníkům Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje při vědomí," sdělil tiskový mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Řidič měl zaklíněné nohy mezi sloupem veřejného osvětlení a zdevastovaným automobilem. "Pracovali jsme opatrně, vyproštění bylo komplikované. Trvalo zhruba půlhodinu," poznamenal velitel zásahu.

Více o náročnosti akce řekne video, které poskytli sami hasiči.