Společnost
27/04/2022 Jaroslav Baďura

Víme, proč se v Porubě opravuje Černá perla. Bude tu špičková klinika s mnoha ordinacemi

​Ostrava–Poruba již za necelý rok získá novou kliniku s více než desítkou odborných ordinací.

Dalším benefitem je vznik příjemného a kultivovaného veřejného prostoru v okolí unikátní budovy. Stane se tak díky úzké spolupráci investora, architektů, generálního nájemce i městské části.

„Dlouho jsem kolem Černé perly chodil a říkal si, že tak zajímavá budova nesmí chátrat, až jsme se konečně rozhodli ji znovu přivést k životu. Jakmile se našel generální nájemce, který se rozhodl vybudovat moderní kliniku, věděl jsem, že záchrana Černé perly byla skvělý nápad,“ popisuje Marek Bědroň ze společnosti MIRTESS.

Důležitým aspektem celé rekonstrukce je, že nájemce - Klinika Moravian Premium Care - se na ní podílí v podstatě od počátku a úzce spolupracuje s investorem a architektonickým studiem Davida Kotka.

Vizualizace: se svolením PROJEKTSTUDIO EUCZ

„Deset let děláme pod hlavičkou Moravian Premium Care přátelštější zdravotnické služby, měníme systém zdravotní péče a stejně jako byla Černá perla ve své době, i my jsme tak trochu symbolem vzdoru nebo změny, proto nám učarovala,“ potvrdila Helena Ruszová, zakladatelka a CEO Moravian Premium Care.

Architektu Davidu Kotkovi, který vede ateliér PROJEKTSTUDIO EUCZ, je blízká recyklační architektura a vždy se snaží minimalizovat energetické nároky staveb. „Proto krom fotovoltaiky na fasádě počítáme v Černé perle například i s výtahem, který rekuperuje elektrickou energii,“ dodává Kotek a přiznává, že už nechtěl navrhovat další tmavý dům, ale Perla je láska a s fotovoltaikou dostává její černá fasáda úplně nový rozměr.

Černá perla, potažmo Klinika Moravian Premium Care, bude zajišťovat ambulantní lékařskou péči. Součástí kliniky bude také přilehlá budova s moderními operačními sály jednodenní chirurgie.

„Klinika bude určena pro širokou veřejnost a zároveň pro klienty našeho programu concierge medicine a preventivní medicíny. Nabídneme perfektní zázemí lékařům i pacientům,“ doplňuje Helena Ruszová.

Garantem lékařské péče kliniky je prof. MUDr. Simona Bobková, která potvrzuje vysoké ambice a unikátní návaznost odborných lékařů: „Široké spektrum specialistů pod jednou střechou, umožňující těsnou spolupráci a příjemné moderní prostředí se špičkovým vybavením ambulancí, jsou základem pro tu nejlepší péči pro všechny pacienty.“

Propracovaný systém prevence a dokonalá návaznost odborných vyšetření i sdílení informací mezi lékaři pomocí společného informačního systému jsou tím, co by měli všichni pacienti Kliniky Moravian Premium Care ocenit nejvíce.

Klinika nabídne tyto odborné ordinace:

Praktický lékař

RTG pracoviště a Sonografie

Plicní

Kardiologie, Angiologie

Fyzioterapie

Dermatologie, Plastika, Cévní chirurgie

Neurologie, Ortopedie, Všeobecná Chirurgie

Alergologie

Oční

Urologie

Pracovní lékařství

Preventivní onkologie

„Kliniku otevřeme 1. dubna 2023, již při stavbě spolupracujeme s investorem na tom, aby budova perfektně vyhovovala jak lékařům, tak pacientům. Klademe důraz na použití nejvhodnějších materiálů a budeme využívat nejmodernější přístrojové vybavení a zabezpečený informační systém,“ doplnil za Moravian Premium Care výkonný ředitel Jakub Czudek.

Rekonstrukci budovy kvitují rovněž představitelé statutárního města Ostrava, za něž hovoří Lucie Baránková, starostka městského obvodu Ostrava – Poruba: „Těší nás, že v komplexu budov okolo Černé perly již koordinovaně pracují také další investoři a celý brownfield se tak stane atraktivní lokalitou Poruby.“

Sdílejte článek