Nejnovější zprávy: Pamatujete? Před 60 lety byl otevřen dům kultury Akord Albrechtice u Karviné: Když mrtví vstávali z hrobů a vyděsili zloděje na hřbitově

Sport

Vítkovice lákají více dětí na hokej, zlevňují pro ně vstupné

​Ostravský hokejový klub HC VÍTKOVICE RIDERA vnímá reakce fanouškovské obce, a přestože aktuálně hraje o čelo extraligové tabulky, rozhodl se ještě zvýhodnit své dětské fanoušky a tím pádem tedy i rodiny s dětmi.

Ilustrační foto: hc-vitkovice.cz

S platností od úterního zápasu s Olomoucí je nově upravena cena dětského vstupného na 49 korun. Vedení klubu se s ohledem na dosud odehraných osm domácích zápasů rozhodlo pro úpravu cen dětského vstupného.

Stále platí, že nejmenší návštěvníci – do výšky 120 cm – mají vstup na domácí zápasy do OSTRAVAR ARÉNY zcela zdarma (ovšem bez nároku na místo).

Změna cen se týká vstupenek pro děti nad 120 cm a do 15 let věku. Dosud tato mládež platila 129 Kč za zápas. S okamžitou platností od úterního zápasu s Olomoucí je ale cena vstupenek pro děti nad 120 cm a do 15 let věku jen 49 Kč. Nejde o jednorázovou záležitost, cena bude platit po celý zbytek základní části.

„Vnímáme reakce fanouškovské obce. Zaznamenali jsme kritické hlasy, které nejvíce pranýřovaly právě cenu dětského vstupného. Zanalyzovali jsme si také vývoj návštěvnosti dosavadních zápasů, a protože chceme, abychom ideálně na každém zápase měli plné hlediště a bouřlivou atmosféru, rozhodli jsme se vyjít vstříc. Věříme, že s nově sníženou cenou pro děti do 15 let dostaneme do hlediště kromě malých fandů i jejich rodiče a vše se pak viditelně promítne i do návštěvnosti našich zápasů a také do atmosféry, kterou v hale máme,“ říká k úpravě cen generální manažer HC VÍTKOVICE RIDERA Jakub Petr.

Vedení ostravského klubu se rozhodlo pro úpravu právě v těchto dnech, kdy A-mužstvo bojuje o čelo extraligové tabulky a od snížení si slibuje nárůst návštěvnosti. Úspora pro rodinu s dětmi je značná. Zatímco dosud zaplatila čtyřčlenná rodina se dvěma dětmi za jeden zápas 756 korun, nově utratí na vstupném jen 596 Kč.

Vítkovické vedení bere samozřejmě v potaz i fakt, že během léta rodiče pořídili svým dětem dětské permanentní vstupenky, které odpovídaly ceně 129 Kč za zápas. Pro majitele těchto permic je připravena kompenzace v podobě vrácení rozdílové částky.

Dětská permice po úpravě cen stojí nově 949 Kč a platí na celou sezonu včetně případného play off. Ti, kteří si již dětskou permici pořídili, dostanou kompenzaci v podobě vrácení 1 541 Kč. Majitelé permic, kteří kompenzaci chtějí uplatnit, ať se ozvou na e-mail hockey@hc-vitkovice.cz

Vzhledem k tomu, že změna se týká už zápasu s Olomoucí, na který už v předprodeji byly prodány i dětské vstupenky, i těch se bude týkat kompenzace. Majitelé dětských vstupenek za 129 Kč na utkání s Olomoucí mohou požadovat vrácení 80 Kč v den utkání přímo na pokladnách OSTRAVAR ARÉNY. Rozdíl bude vrácen na základě předložení vstupenky s cenou 129 Kč, vstupenky budou fanouškům vyměněny za nové s cenovkou 49 Kč.

Úprava dětského vstupného v online prodeji v síti Ticketportal bude provedena v průběhu pondělního dopoledne.