Nejnovější zprávy: Projekt RBP má zkrátit čekání pacientů na magnetickou rezonanci Po letech čekání je to tady: Na jaře začne v Ostravě přeměna jatek na galerii

Sport

​Vítkovický hokej slaví 90 let. Historii připomene výstava dresů v Avionu

Nejznámější a nejúspěšnější ostravský hokejový klub HC VÍTKOVICE RIDERA letos oslaví 90 let od svého založení.

Tomuto významnému výročí bude věnována výstava 11 historických dresů, kterou si můžete od 3. do 30. září prohlédnout v nákupním centru Avion Shopping Park Ostrava.

Poprvé zde uvidíte také zcela nový dres, který hráči Vítkovic obléknou v nadcházejícím jubilejním ročníku hokejové extraligy.

Expozice s názvem „90 let hokeje ve Vítkovicích“ představí návštěvníkům centra historii ostravského klubu prostřednictvím replik 12 dresů včetně těch z let 1952 a 1981, kdy mužstvo získalo mistrovský titul.

Výstavu doplní dobové fotografie, historické zajímavosti a k vidění zde budou mj. i brusle a hokejka kapitána mistrů z roku 1981 Jaroslava Lyčky. Vítkovický klub při příležitosti výstavy připravil také soutěž o osm celosezónních vstupenek.

Po dobu jejího trvání budou každý víkend vylosováni dva šťastlivci, kteří získají permanentku na zápasy HC Vítkovice Ridera. Pro účast v soutěži je potřeba nakoupit v jakékoliv prodejně Avion Shopping Parku a odpovědět na dvě otázky. Vyplněný kupon s účtenkou následně zaneste na infostánek.

Jména výherců oznámíme následující pondělí na facebooku a webových stránkách centra. Více informací a kompletní pravidla najdete na www.ostrava.avion.cz

Září v Avionu ale nebude patřit pouze hokeji. O víkendu 8. a 9. září se zde uskuteční jubilejní 10. ročník největšího veletrhu zájmových kroužků s názvem Kroužkobraní.

V galerii nákupního centra, v prostoru u kavárny Starbucks, se představí například domy dětí a mládeže, střediska volného času, jazykové školy, sportovní, výtvarné nebo taneční kroužky a spousta dalších.

Účelem akce, která se těší velké oblibě, je prezentovat rodičům a dětem komplexní nabídku volnočasových aktivit v našem městě. Návštěvníci veletrhu tak mohou hned první školní víkend získat nejen potřebné informace o náborech jednotlivých organizací, ale také zhlédnout ukázky dovedností jejich členů.

Akce bude v sobotu i neděli probíhat od 10 hodin dopoledne. Podrobnější informace najdete na webu www.ostrava.avion.cz a facebookovém profilu Avion Shopping Parku Ostrava.