Nejnovější zprávy: ​Hokus Pokus. Nejen Ostravané objevují krásu naturálních vín Pět strážníků z martinovské služebny má covid, 38 jich je v karanténě

Sport

Vítkovický Hráč měsíce se kromě fotbalu věnuje i realitám

Před pár dny to bylo vůbec poprvé, co se z ocenění Hráč měsíce ve Fortuna národní lize mohl radovat zástupce vítkovického fotbalu. Individuální cenu za měsíc březen získal gólman Josef Květon, který zvládl vychytat hned čtyři zápasy bez obdržené branky.

Vítkovický gólman Josef Květon získal cenu pro Hráče měsíce března (Foto: archiv redakce)

Když k tomu připočteme dvě lapené penalty a hlavně dvě týmové výhry a dvě remízy, není divu, že cena pro nejlepšího hráče daného období druhé ligy putovala právě do Vítkovic.

Výkony Josefa Květona, který se do branky na jaře vrátil po dlouhé pauze zaviněné zraněním kotníku, Vítkovicím pomohly v těžkých duelech proti Hradci Králové (0:0) či Jihlavě (1:0).

„Los byl hodně těžký, takže jsem velice vděčný za to, jakým způsobem jsme to zvládli,“ uvedl devětadvacetiletý gólman pro web Fortuna národní ligy, ve které se Ostravané aktuálně nacházejí na „klidném“ 8. místě.

Na sestupové příčky, se kterými byli svázáni v minulých letech, mají už dvanáctibodový náskok, což je docela příjemné zjištění. „Pohoda je cítit, to je logické. V klubu vládne příjemná atmosféra, avšak zároveň chceme stále tvrdě pracovat a posouvat se dál,“ upozornil Květon.

Podle něj je nadále prvořadá záchrana, byť se současným či ještě o něco vyšším postavením v tabulce by samozřejmě byla spokojenost.

Co říká na individuální ocenění Hráč měsíce, které získal jeho vůbec první vítkovický fotbalista v historii této ankety?

„Je to skvělé, když za svou práci získáte ještě bonus v podobě ocenění. Za sebe jsem moc rád, že jsem schopen týmu pomoci. Chci poděkovat všem, kteří mě podporují a také spoluhráčům, bez nich bych to sám nezvládl,“ odpověděl šikovný gólman.

Ve Vítkovicích je od sezóny 2016/2017, předtím dlouho působil v Opavě, odkud ale kvůli váhání s podpisem nové smlouvy odešel do Valašského Meziříčí.

Chytal tam divizi a navíc jako řidič rozvážel zásilky, což byla vzhledem k jeho původním ambicím trochu hořká, ale nakonec dobrá životní zkušenost.

Teď, na prahu třicítky, prožívá v Ostravě fotbalový restart a znovu myslí i na nejvyšší soutěž. „O lize samozřejmě stále sním. Fotbal začínáte hrát proto, že ho chcete dělat na co nejvyšší možné úrovni a já věřím, že se mi ten sen splní. Udělám pro to maximum,“ řekl Květon.

Kromě fotbalu se ve volném čase věnuje i podnikání v realitách.

„Baví mě to strašně moc, je to moje hobby. Věnuji tomu volný čas a cítím se u toho dobře, a o to jde. Odreaguji se od každodenní rutiny a mám skvělý pocit, že jsem někomu pomohl prodat nebo naopak koupit vysněné bydlení,“ vysvětlil vítkovický gólman.

Nejbližší možnost ukázat se fanouškům na hřišti bude mít již v pátek od 17:00, kdy Vítkovice na Městském stadionu vyzvou druholigového lídra z Českých Budějovic.

Fotogalerie