Politika
21/10/2017 Jaroslav Baďura

Volební online Magazínu PATRIOT: ANO začíná slavit, ODS a Piráti jsou spokojeni, u KSČM a ČSSD zatím zklamání

Magazín PATRIOT má za sebou první kolečko reportáží ve volebních štábech politických stran v Ostravě.

Krajský předseda ANO Petr Glončák řekl, že před volbami měli zisk 31 procent jako pesimistickou, a 35 procent jako optimistickou variantu. „Zatím máme přes 35 procent, myslím v našem kraji, takže jsme velmi spokojeni,“ řekl Glončák.

Foto: Lukáš Ston

Foto: Lukáš Ston

Primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO) řekl, že jej těší volební výsledek ANO, ale zaráží jej výsledky jiných stran…

Reakci druhé nejúspěšnější SPD se redakci nepodařilo zajistit – na stránkách strany nejsou uvedeny žádné telefonické kontakty a na e-mail nikdo nereagoval.

„Budu hodnotit pouze dosavadní výsledky Občanské demokratické strany. Vypadá to, že zatím máme šanci splnit to, v co jsme doufali, tedy ve dvouciferný výsledek,“ řekl předseda regionální sdružení ODS Pavel Drobil.

Foto: Rostislav Recman

Foto: Rostislav Recman

Výsledky ostatních stran nechtěl Pavel Drobil komentovat.

Lídr Pirátů v Moravskoslezském kraji Lukáš Černohorský řekl, že si přáli v našem kraji porazit sociální demokraty a komunisty. „Výsledky jsou skvělé, i když volební zisk ANO ukazuje, že povolební vyjednávání budou složitá,“ řekl Černohorský.

Foto: Lukáš Ston

Foto: Lukáš Ston

Čtyřka na kandidátce Pirátů Andrea Hoffmannová řekla, že před dvěma měsíci by těžko někdo Pirátům přisuzoval takový úspěch. „Ale hlavně bych chtěla poděkovat všem našim voličům,“ řekla Hoffmannová.

Jednička na kandidátce KDU-ČSL, poslankyně Pavla Golasowská řekla, že ji překvapil velký volební zisk ANO i SPD.

Foto: Vladimír Pryček

Foto: Vladimír Pryček

„Do Sněmovny se ale zjevně dostane více subjektů, takže je předčasné spekulovat o tom, jak vše dopadne,“ řekla reportérovi Magazínu PATRIOT Pavla Golasowská.

Lídr KSČM v Moravskoslezském kraji Leo Luzar řekl, že výsledky zatím ukazují na to, že povolební vyjednávání budou velmi složitá.

Josef Babka (vlevo) a Leo Luzar sledují výsledky voleb. Foto: Rostislav Recman

Josef Babka (vlevo) a Leo Luzar sledují výsledky voleb. Foto: Rostislav Recman

„Je zjevné, že vyhraje s velkým náskokem ANO, ale bude zajímavé sledovat, kdo a jak nakonec složí vládnoucí kabinet,“ řekl Leo Luzar. „Do Sněmovny se může dostat kromě ANO dalších pět, šest, ale i sedm dalších stran,“ řekl Luzar.

 

 

 

 

Sdílejte článek