Společnost
01/11/2019 Jaroslav Baďura

​Vybíráte střední školu? Zamiřte na veletrh do ostravského Avionu

Chcete svému deváťákovi pomoct vybrat tu nejvhodnější střední školu?

Máme pro vás tip. Přes 40 vzdělávacích institucí z Moravskoslezského kraje se 8. listopadu 2019 představí na oblíbeném Veletrhu středních škol. Akci letos již potřetí hostí ostravský Avion Shopping Park.

Předchozí ročníky veletrhu, který se koná za podpory a ve spolupráci s moravskoslezským krajským úřadem, se setkaly s velkým zájmem jak ze strany škol, tak i žáků a jejich rodičů.

Proto se druhý listopadový pátek akce zúčastní celkem 42 středních odborných škol, gymnázií nebo obchodních akademií z Ostravy, Frýdku-Místku, Krnova, Karviné, Havířova a dalších měst regionu.

Zájemcům budou u kavárny Starbucks od 10 do 17 hodin k dispozici zástupci jednotlivých škol, kteří poskytnou veškeré informace o průběhu studia a možnostech budoucího uplatnění.

Zeptat se můžete na náročnost přijímacích zkoušek, způsob výuky a náplň učiva nebo nabízené mimoškolní aktivity. Chybět nebudou ani názorné ukázky.

Ostravská Střední odborná škola ochrany osob a majetku předvede nácvik sebeobrany, Střední škola elektrotechnická ukáže práci s roboty, Střední škola služeb a podnikání z Ostravy-Poruby představí studijní obory kadeřnice, kosmetička, fotograf a aranžér.

Ale bude toho mnohem více. Kromě zástupců škol budou na místě i současní studenti, kteří se s vámi rádi podělí o své zážitky ze studia.

Ostravský Avion 8. listopadu po roce svým návštěvníkům opět přináší příležitost se přímo v nákupním centru blíže seznámit s možnostmi, které jsou v oblasti středoškolského vzdělávání na území kraje poskytovány jednotlivými školami a těm zase prostor k jejich bezplatné prezentaci.

Pro podrobnější informace sledujte web www.ostrava.avion.cz a facebookový profil Avion Shopping Parku Ostrava.

Sdílejte článek