Regiony
24/10/2020 Jaroslav Baďura

Výbuch a požár zničil na Bruntálsku halu a stroje za dvacet milionů

​Šest jednotek hasičů zasahovalo v sobotu 24. října ráno v obci Bílčice (okres Bruntál) u požáru haly na zpracování dřeva.

Požáru podle hasičů předcházel výbuch. Událost se obešla bez zranění, předběžná škoda na hale a dřevozpracujících technologiích, modernizovaných před několika lety, byla odhadnuta na 20 milionů korun. Příčina vzniku výbuchu a požáru je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o výbuchu a následném požáru přízemní haly o půdorysu 30 x 15 metrů informováno v sobotu před pátou hodinou ranní.

Do Bílčič ihned vyjela jednotka Hasičského záchranné sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Bruntál, společně s ní pět jednotek dobrovolných hasičů – Horní Benešov, Lomnice, Litultovice, Dvorce a Budišov nad Budišovkou.

"Hasiči dostali požár pod kontrolu zhruba za hodinu, za další hodinu jej uhasili, když museli rozebírat střešní konstrukce," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Před požárem se jim podařilo uchránit sousední větší halu. Po odjezdu čtyř jednotek hasičů hlídali požářiště hasiči z obcí Dvorce a Horní Benešov, minimálně během sobotního dopoledne.

Sdílejte článek