Nejnovější zprávy: Masarykovo náměstí v Ostravě v sobotu ovládnou autoveteráni Akce plná netradičních zážitků. Ostrava ožila Freedom Festem

Cestování

​Vyjíždí nová víkendová autobusová linka z Ostravy do polských Beskyd

Od neděle 6. března vyjíždí nová mezinárodní autobusová linka na trase Ostrava - Havířov - Třinec - Ustroň - Wisla – Jaworzynka. Jezdit bude každou sobotu a neděli a o státních svátcích až do konce roku.

Město Wisla. Foto: wisla.pl

Rodiny a výletníci ji mohou využít jak na celodenní výlet, tak i na dopolední nebo odpolední návštěvu turisticky atraktivních míst v sousedním Polsku. Autobus projede celé podhůří polských Beskyd až na polskou stranu Trojmezí. Novou mezinárodní linku provozuje dopravce Z-Group bus.

„Nová autobusová linka vyjíždí poprvé v neděli 6. března. Nabídne turistům pohodlnou cestu přímým autobusem z Ostravy, Havířova, Českého Těšína a Třince na krásný výlet do polských Beskyd, za kulturou, za zábavou, za přírodou, “ sdělil oblastní ředitel Z-Group bus, divize Morava, Jan Širc.

Nová linka pojede po trase Ostrava - Havířov - Třinec - Ustroň - Wisla - Jaworzynka. Ráno vyjede z Ostravy v 7:40, z Třince v 9:00, odpoledne pak ještě z Třince v 13:35. Zpět pojede z Jaworzynky v 11:11 jen do Třince a v 16:00 až do Ostravy. Jízdné se kupuje u řidiče a je možné jej zaplatit v hotovosti nebo bankovní kartou.

Historické město Wisla a jeho okolí je jedním z turisticky nejnavštěvovanějších míst v Polsku. Městečka a obce Ustroň, Wisla, Istebna a Jaworzynka nabízí opravdu pestré vyžití. V Ustroni mohou turisté kromě samotného lázeňského města navštívit unikátní lesní ZOO park s volně žijícími zvířaty, nebo využít lanovku a nechat se vyvést na Velkou Čantoryji, kde je kromě jiného bobová dráha a rozhledna.

Z Čantoryje se dá sejít po turistické stezce i do Nýdku. Ve Wisle je možné užít si vodní park Tropikana nebo sjezdovky. Milovníci běžkování zase jistě rádi navštíví sedlo Kubalonka s nepřeberným množstvím běžkařských tras. Turisté mohou vystoupit také v osadě Labajów, odkud vede nejkratší turistická stezka na Velký Stožek.

Kdo nechce jít do kopce, využije sice delší, ale méně náročné turistické stezky z horského sedla Kubalonka po polských vrcholcích. V Istebné čeká turisty další aquapark přímo na úpatí hor a sjezdovky. Z konečné zastávky v Jaworzynce je to pak nejblíže na Trojmezí.

„Jízdní řád je uzpůsoben tak, aby jej mohli turisté využít jak na celodenní výlet, tak i na dopolední nebo odpolední návštěvu,“ říká Jan Širc.