Nejnovější zprávy: Obrazem: Ve Starých Hamrech soutěžili dřevorubci i kuchtíci gulášů Pět zraněných při vážné nehodě. Řidič bezohledně předjížděl

Byznys

Výrobce armatur MSA dodal kohouty za milion dolarů do Mexika

Výrobce armatur MSA z Dolního Benešova na Opavsku dodal 14 kulových kohoutů na výstavbu plynovodu v severním Mexiku. Zakázka má hodnotu jeden milion dolarů (zhruba 24 milionů korun). Za společnost MSA o tom informovala Lenka Hrušková.

Prostřednictvím společnosti Emerson Mexico dodala firma armatury společnosti ICA Fluor, která kompletuje projekt Los Ramones pro mexickou státní společnost PEMEX. Projekt je podle Hruškové největší investicí do rozvoje infrastruktury v energetické oblasti Mexika za posledních 40 let a předpokládá se, že plynovod bude dopravovat přibližně pětinu exportovaného zemního plynu do Mexika.

Obchodní ředitel MSA Roman Baláž uvedl, že společnost poprvé vstoupila na mexický trh v loňském roce. „Zakázky jsou výsledkem náročné práce a dlouhotrvající snahy o prosazení jména naší společnosti na mexickém trhu a úsilí získat pro své produkty nový, potenciálně velmi zajímavý trh. V této tendenci hodláme pokračovat i v příštím roce při neustálém navyšování objemů na trh Mexika a Latinské Ameriky,“ uvedl Baláž.

Společnost MSA patří do ruské skupiny Rimera. Vyrábí průmyslové armatury, které se používají pro systémy zásobování vodou, teplem, pro klasickou i jadernou energetiku či pro chemický průmysl, při přepravě a zpracování ropy a plynu.