Nejnovější zprávy: ​Nová Harenda válí. Nadchla i Radka Kašpárka! Krvavý Johann je horor se vším všudy, říká režisér Jakub Krumpoch

Byznys

Výrobce kotlů Viadrus otevřel v Bohumíně logistické centrum za 50 milionů

Bohumínský výrobce kotlů Viadrus zprovoznil moderní logistické centrum, které zajistí plynulost dodávek při očekávaném růstu poptávky v souvislosti s takzvanými kotlíkovými dotacemi. Letos poprvé je spustily všechny kraje a lidé o ně mají velký zájem.

Nový kotel vypouštějící méně škodlivin si tak během léta budou pořizovat tisíce domácností. Stavba logistického centra stála 50 milionů korun a bude se ještě rozšiřovat.

„Centrální soustředění našich produktů nám umožní podstatné zkrácení logistického řetězce přípravy a realizace dodávky a výrazně přispěje k vylepšení dodávek, které mohou naši společnost výrazně posunout kupředu v očích tuzemských i zahraničních zákazníků,“ uvedl Roman Sikora, generální ředitel společnosti Viadrus.

Viadrus měl několik skladů v Bohumíně i mimo město, což přinášelo logistické problémy. Proto se rozhodl přímo v areálu podniku vybudovat logistické centrum, které bude schopno plnit nejmodernější požadavky na logistiku i expedici výrobků. Pro jeho vybudování využil halu bývalé ocelárny. Přestavba začala loni na jaře.

V současné době má logistické centrum velikost 11 tisíc čtverečních metrů a kapacitu 18 tisíc paletových pozic. Zároveň probíhají práce na dalším rozšíření. Vznik centra bude znamenat úspory v nákladech a přinesl i 10 nových pracovních míst.

Na masivní poptávku v souvislosti s kotlíkovými dotacemi se připravuje Viadrus i navýšením zásob, na skladě má už 7 tisíc kotlů. Jen Moravskoslezský kraj eviduje téměř 5 tisíc žádostí a kvůli vysokému zájmu musel příjem žádostí v březnu zastavit.

„Naše infolinka byla v době podávání žádostí na kraje velmi vytížená, museli jsme ji posílit o dalšího pracovníka a zřídili jsme další linku na specialistu na kotlíkové dotace. Zároveň se až o 200 procent zvedla návštěvnost našich webových stránek,“ popsal Boris Šlapota, obchodní ředitel Viadrusu.

Profil společnosti 

Viadrus je tradičním ryze českým výrobcem produktů z šedé litiny, zejména kotlů a radiátorů. S výrobní kapacitou 120 tisíc kotlů a 4 miliony radiátorových článků za rok patří mezi významné hráče na evropském topenářském trhu.

Původně byl součástí společnosti ŽDB, samostatnou společností se stal v roce 2012. Viadrus zaměstnává 1000 lidí. Loni bohumínská firma dosáhla obratu 1,9 mld. Kč, hrubý zisk činil 213 mil. Kč. Jediným vlastníkem je Bonatrans Group Holding B.V.