Nejnovější zprávy: Ostravská laboratoř bude vyšetřovat covid ze slin, stačí zakašlat a plivnout Jak jsem přežila covid, aneb když se člověk dusí, jen když zvedne ruku

Společnost

Výročí: 2. března 1983 zemřela v Ostravě herečka Vlasta Vlasáková

Dne 2. března 1983 zemřela v Ostravě herečka Vlasta Vlasáková (narodila se 7. 10. 1921 v Praze).

V roce 1948 přišla spolu s dvanácti čerstvými absolventy pražské AMU do Ostravy a svému prvnímu angažmá v činohře Státního divadla v Ostravě zůstala věrná až do konce života i přes řadu nabídek několika pražských divadel (včetně Národního divadla).

Již v letech 1954–1955 se zařadila mezi přední dramatické umělkyně ostravského divadla. Přízeň publika si získala precizním zvládnutím jevištní techniky, přirozeným projevem i svým jemným a ušlechtilým zjevem.

Domácí i hostující režiséři ji obsazovali do nejrůznějších žánrů, od klasických komedií, až po vypjaté dramatické role. Hrála rovněž ve filmu a v televizi, věnovala se též práci v rozhlase.

Šťastným rozhodnutím nebylo její působení jako poslankyně v České národní radě. Politická činnost ji odváděla od tvůrčí divadelní práce, nevyhnula se ani různým kontroverzním prohlášením na adresu disidentů, emigrantů apod.