Nejnovější zprávy: Mladý muž (23) zemřel při tragické srážce dvou aut ​Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit rikša

Cestování

​Wellness Horal je místem, kde si odpočine celá rodina

Wellness Horal ve Velkých Karlovicích je místem, kde si odpočine celá rodina. K relaxaci nabízí jak termální bazény s vířivkou, tak venkovní Whirlpool.

Foto: Resort Valachy

Každý den tady milovníci saunování mohou využít také stále populárnějších saunových rituálů, které se konají několikrát denně. V zimě se pak lyžuje na přilehlé sjezdovce.

Wellness Horal ve Velkých Karlovicích se nachází v krásném prostředí na okraji obce ležící v blízkosti hranice se Slovenskem, a to hned u hlavní cesty, takže je takřka nemožné jej minout či komplikovaně hledat.

Zvláště, pokud návštěvníci přijíždějí směrem od Bečev a Bumbálky. Po příjezdu je možné zaparkovat na poschoďovém parkovišti, kde je dostatek parkovacích míst.

Na recepci návštěvníci dostanou čipový náramek, pomocí kterého nejenže projdou do celého wellness komplexu, ale zároveň s ním zamknou a poté také odemknou skříňku, ve které si nechají své oblečení a klidně i veškeré věci, které mají u sebe.

Čip jim totiž umožňuje nejen procházet přes jednotlivé turnikety, ale platit také ve vital baru, který nabízí možnost občerstvení v bazénové části. Je to tedy velice praktické.

Jakmile se hosté převlečou a věci si odloží do zmíněných skříněk, mohou zamířit do bazénové části nebo do saun. V bazénové části se nachází jeden bazén pro ty, kteří si chtějí především zaplavat.

Vzhledem k tomu, že u něj nejsou startovací bloky, není třeba se bát toho, že by vám při plavání někdo skočil na hlavu. Navíc se tady plavci mohou skrz prosklenou stěnu kochat pohledy na krásnou okolní přírodu.

Bazén určený pro plavání je dvojitými schody v jeho dvou rozích spojený s dalšími dvěma bazény sloužícími především k relaxaci. Proto je v nich voda o poznání teplejší. Hosté se tady mohou nechat masírovat perličkami, vířivkou i vodním chrličem. Nechybí také proud takzvaná divoká řeka, kterou často využívají ke hraní především menší návštěvníci. Uvnitř se mohou schovat v jeskyni.

Relaxační bazény jsou ideálním místem, kde návštěvníci wellnessu na celý den mohou zapomenout na každodenní starosti a také stres, který je všude přítomný v dnešní hektické době.

V bazénové části je k dispozici také vital bar. Klasická jídla v něm sice nemají, ostatně na ta tady člověk ani nemá příliš chuť. Může si ale vybrat z široké nabídky fresh nápojů z čerstvého ovoce. Nabízí tady také několik druhů vín a nechybí ani sladké dezerty.

V chladnějším počasí návštěvníci odpočívají na lehátkách přímo v bazénové části. Přes léto však mohou k opalování využit i venkovní terasu. Pokud kolem bazénů hosté chodí boso, musí dávat pozor, aby neuklouzli, protože podlaha je poměrně kluzká. Upozorňují na to ale cedule, navíc je možnost koupit si gumové pantofle, pokud dotyční nemají svoje.

Milovníci fitness mohou využít i moderně vybavené posilovny, ze které je výhled na celou bazénovou část.

Wellness Horal nabízí také celou řadu saun včetně sauny Dome, ve které se každý den konají saunové rituály, a to v pravidelných intervalech každou půl druhou hodinu. Rituály jsou v poslední době stále populárnější.

Probíhají pod taktovkou zkušených saunérů, kteří nejprve polejí horké kameny aromatickou esencí, čímž zvýší vlhkost vzduchu v sauně i pocit horka. Následně pomocí ručníku rozvíří horký vzduch v sauně, který se drží pod jejím stropem. Saunový rituál je rozhodně příjemným zpestřením saunování jako takového a určitě stojí za to si jej vyzkoušet.

Platí to i pro ty, kteří nejsou zvyklí běžně chodit do sauny. K ochlazení pak slouží jak sprchy, tak venkovní bazén. Vedle něj se nachází také venkovní Whirlpool. Pokud pak prší či v zimě sněží, zážitek z celkového relaxu je o to intenzivnější.

Pro úplný klid pak slouží tichá místnost, v níž panuje skutečně hrobové ticho. Ve wellness komplexu se nachází také masérny, kde si návštěvníci mohou dopřát z širokého spektra masáží, které provádějí rodilé Thajky, Filipínky či Srílančané.

Pokud Wellness Horal navštíví jakákoli rodina, určitě si tady příjemně odpočine. Vzhledem k tomu, že se komplex nachází v krásné přírodě, nabízí se také možnost zajít si po jeho návštěvě na procházku do okolí.

Fotogalerie